Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 17 NR 7:

Śmiech to zdrowie - parkowe spotkanie z kabaretem w Wadowie

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 17 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zespół Dworsko Pałacowy w Wadowie - przestrzeń ogólnodostępna

Opis projektu

W ramach projektu zakłada się organizację występu kabaretowego. Wydarzenie będzie bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych i odbędzie się w plenerowej scenerii parku w Wadowie. W ramach zadania przygotowane zostaną miejsca siedzące jak i również mieszkańcy będą mogli przynieść własne koce. W ramach wydarzenia planowany jest występ 2-3 kabaretów.  W ramach zaplecza technicznego należy przygotować scenę, nagłośnienie zgodną z riderami technicznymi oraz zapewnić przenośną toaletę w parku. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Mieszkańcy osiedla Wadów – i nie tylko, na ogół nie mają możliwości obejrzenia występu kabaretu na żywo. Nie jest to powszechna forma rozrywki, jakim jest niewątpliwie kino czy teatr. Występy kabaretu są niebanalne i poprzez swoją ekspozycję sztuki w formie krótkich skeczy są niepowtarzalne. Wiadomo, że śmiech to zdrowie. A zdrowie w tych czasach to poważna i najważniejsza sprawa. I właśnie, w trosce o zapewnienie mieszkańcom porcji zdrowego i oczyszczającego śmiechu, spotkanie z kabaretem na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknego parku w Wadowie, wśród bliskich sąsiadów i znajomych będzie miłą odmianą od długich miesięcy przymusowego przebywania w domach. Takie spotkanie, to doskonała okazja do odbudowania nadwątlonych stosunków międzyludzkich i integracji. Będzie to również mały krok w powrocie do „normalności”. Jednocześnie, to wydarzenie wzbogaci scenę kulturową naszej dzielnicy i zapewni mieszkańcom niezapomniane popołudnie.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
honorarium artystów wynagrodzenia dla kabaretów 31 000,00 PLN
przenośna toaleta wynajem przenośnych toalet szt 2 600,00 PLN
scena i nagłośnienie wynajem sceny i naglosnienia 8 000,00 PLN
promocja wydarzenia drukowane materiały reklamowe 400,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
realizacja występu przygotowanie, promocja, realizacja i rozliczenie 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Popołudnie z kabaretami będzie miłą odskocznią dla każdego mieszkańca od codziennych problemów. Efekty długofalowe: Występy znanych kabaretów przyczynią się do podniesienia atrakcyjności wydarzenia, co może się przełożyć na większą liczbę uczestników a tym samym poznanie i integrację mieszkańców. Zwłaszcza, że mieszkańców osiedla przybywa, gdyż na tym terenie buduje się dużo domów jednorodzinnych.
powrót