Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 208:

true SKATE park

Projekt odrzucony: Kolizja z inwestycją Zarządu Zieleni Miejskiej. W dniu 09.07.2021 r. ogłoszony został przetarg na Wyłonienie Wykonawcy w zakresie realizacji robót budowlanych w Parku Młynówka Królewska (skatepark na os. Widok), finansowany z zadania ZZM/O1.175/19 - Park Młynówka Królewska. Projekt dotyczy działek ewid. nr 145/6, 164/1, 165/1, 166/1, 167/1, 168/1, 137/100, 169/4, 137/71, obręb 6, Krowodrza, pokrywających się z propozycją projektu BO. Termin realizacji zadania to 330 dni od dnia podpisania umowy, który założono do dnia 15 września 2021 r.

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Działki gminna o nr: 137/100, 145/6, 164/1, 165/1, 166/1, 167/1, 168/1, obr. 6 Krowodrza

Opis projektu

Projekt przewiduje utworzenie skateparku dla młodzieży i dorosłych na gminnych działkach w miejscu, w którym kilka lat temu można jeszcze było jeździć na desce - przy ulicy Zarzecze w dzielnicy Bronowice. 

 
Skatepark będzie podzielony na strefy wyposażone w urządzenia i przeszkody o różnym stopniu trudności, tak, by zoptymalizować kwestie bezpieczeństwa. Skaterzy wskazują, że obecność na rampach i wokół nich małych dzieci jeżdżących na hulajnogach stwarza bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno dzieci, jak i skaterów. Dlatego proponujemy, by myśląc o skateparku zaprojektować również przestrzeń dla małych fanów desek, rolek i hulajnug. Miejsce w sąsiedztwie skateparku dla starszych, by mogli obserwować szybszych i sprawniejszych od siebie, by przy tym mogli bezpiecznie ćwiczyć na mniejszych urządzeniach - specjalnie dla nich. Projekt zakłada, że projekt na realizację zadania będzie  uwzględniał oczekiwania projektodawców, w ramach dostępnej przestrzeni i wysokość zaplanowanych środków finansowych. Ważnym elementem projektu  ma być konsultacja projektanta/realizatora z młodzieżą, gdyż to oni powinni mieć decydujący wpływ na rodzaj wybranych urządzeń.
 
Lokalizacja:

UZASADNIENIE PROJEKTU

Miłośników Best Tricków jest coraz więcej. Skateboarding jest sportem olimpijskim. Jak bieganie czy pływanie - to sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek. A skatepark jest specjalnym miejscem gdzie można pojeździć i spotkać ludzi podzielających podobną pasję. A mamy w Krakowie Mistrzów Polski Skateboardingu! Projekt ma na celu stworzyć miejsce na mapie Krowodrzy i okolicznych dzielnic, które zintegruje miłośników skateboardingu, stworzy przestrzeń do aktywnego wypoczynku dla nastoletniej młodzieży i będzie kontrpropozycją dla aktywności zagrażających im w tym wieku - przesiadywaniem przed ekranem komputera przy ogłupiających grach, szwędania się bez celu, używaniu narkotyków i dopalaczy, wchodzenia w relacje z niebezpiecznymi ludźmi. Młodym trzeba stwarzać warunki i możliwości dla wartościowego spędzania wolnego czasu, uprawiania sportów i integracji rówieśniczej. A nie ma dla nich właściwej oferty. Budujemy kolejne place zabaw ale brakuje miejsc, gdzie młodzi będą mogli spędzić razem czas gdy już wyrosną z huśtawek i drewnianych domków ze zjeżdżalnią. Pomyślmy o młodych. Zamiast kolejnego "Smoczego Skweru", kolejnej piaskownicy czy placu zabaw, stwórzmy miejsce dla młodzieży.

 
Na zdjęciu: Andrzej Kwiatek, mistrz Polski 2017 r. (Źródło: http://youthskateboards.com/andrzej-kwiatek/)
Autorami projektu są Maciek Tatuliński (17 lat) i Ignacy Justyniarski (21 lat).

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej 50 000,00 PLN
Realizacja Wykonanie projektu w terenie 1 350 000,00 PLN
1 400 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej, w tym konsultacje I kwartał 2022
Realizacja Prace budowlane, zagospodarowania terenu, wykonanie projektu II-IV kwartał 2022

Galeria

powrót