Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 40:

Oświetlony Skatepark w Parku Lotników Polskich

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Skatepark w Parku Lotników Polskich

Opis projektu

Skatepark w Parku Lotników Polski to obecnie najnowszy obiekt rekreacyjny umożliwiający uprawianie sportów miejskich, który znajduje się w Krakowie. Liczba osób uprawiających sporty miejskie systematycznie wzrasta co szczególnie widać po liczbie młodych aktywnych mieszkańców miasta. Zainstalowanie oświetlenia pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału obiektu, dając miastu jedyny oświetlony skatepark z którego będzie można korzystać także po zmroku w ustalonych godzinach. Oświetlenie na skateparku sprawi że obiekt stanie się bezpieczniejszy i bardziej funkcjonalny. Oświetlenie zapewni pełną przepustowość skateparku, obecnie wszystkie grupy wiekowe kumulują się na skateparkach w tych samych godzinach co często powoduje konflikty i wypadki. Zainstalowanie oświetlenia wydłuży czas działania a tym samym rozładuje ilość użytkowników w ciągu dnia.

UZASADNIENIE PROJEKTU

- Brak oświetlonego Skateparku w Krakowie pozwalającego na uprawianie sportów miejskich po zmroku szczególnie w okresie od jesieni do wiosny. 

- Skatepark w PLP to obiekt w którym trenują reprezentanci Polski. 
- Możliwość pełnego wykorzystania potencjału skateparku

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Wykonanie projektu wraz z niezbędnymi uzgodnieniami 20 000,00 PLN
Realizacja Roboty budowlane 100 000,00 PLN
120 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Wykonanie projektu 2022
Realizacja Roboty budowlane 2023

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada wykonanie oświetlenia w skateparku w Parku Lotników Polskich. Inwestycja umożliwi wykorzystanie pełnego potencjału skateparku, pozwoli na bezpieczne uprawianie sportu po zmroku.
powrót