Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 5:

Oświetlenie w Parku przy ulicy Banacha

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park liniowy przy ul. Banacha oraz ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej

Opis projektu

Górka Narodowa jest obecnie mocno zabudowywanym terenem miasta. Terenów zagospodarowanej zieleni dla rekreacji jest w tym obszarze bardzo mało. Park liniowy przy ul. Banacha jest mały, ale cieszy się popularnością wśród mieszkańców tej okolicy. Znajduje się tam plac zabaw oraz ciąg ścieżki spacerowej. Projekt zakłada dobór opraw zewnętrznych oświetleniowych oraz ich montaż, by korzystanie z tego kawałka zieleni było możliwe również w jesienne długie i ciemne popołudnia. Zadaniem tego BO będzie opracowanie oświetlenia w zakresie projektowym oraz wykonanie montażu lamp zgodnie z projektem. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dodanie oświetlenia w tym parku da możliwość korzystania z niego jesienią czy po zmroku. Przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. W parku znajduje się plac zabaw, który każdego dnia wypełnia się najmniejszymi mieszkańcami dzielnicy. Niestety jest bez oświetlenia. Ze wzglądu na ukształtowanie terenu z górkami w zimie korzystamy z niego jeżdżąc na sankach. Mamy w nim wiele ławek oraz miejsce do spaceru z psem. Park ten jest również pieszym łącznikiem ul. Banacha z ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej, gdzie znajduje się przystanek autobusowy, a przejście to jest czynne całą dobę.  

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt oświetlenia Koszt projektu 50 000 zł 300 000,00 PLN
300 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie projektu oświetlenia Zlecenie oraz wykonanie projektu oświetlenia 1 połowa 2022 roku
Zakup oraz montaż lamp parkowych Montaż lamp w terenie zgodny z projektem 2 połowa 2022 roku

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada zakup i montaż oświetlenia parkowego na terenie parku przy ul. Banacha/Kuźnicy Kołłątajowskiej. Park cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicy. Wykonanie oświetlenia wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na jego terenie, wykorzystywanym również jako pieszy łącznik stanowiący dojście do przystanku autobusowego. Realizacja zadania umożliwi korzystanie z parku również jesienią i zimą, a także po zmroku.
powrót