Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 77:

Glina nie spina ( zajęcia z ceramiki)

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Program Aktywności Lokalnej Mistrzejowice ul. Kuczkowskiego 3/2U

Opis projektu

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty z ceramiki  dla seniorów, młodzieży i dzieci z pobliskich osiedli. Zajęcia z ceramiki są niezwykle rozwoje wpływają korzystanie na zdolności manualne, mają pozytywny wpływ na układ nerwowy co za tym idzie uspokajają, pobudzają wyobraźnie, rozwijają kreatywność, poprawiają koncentrację, wzmacniają poczucie kompetencji. Zajęcia mając charakter międzypokoleniowy dają możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami, pomagając zrozumienie zmiany zachodzące w kulturze. Praca ta jest niezwykle wdzięczna ponieważ ma wymierny efekty, który może służyć przez długie lata np. w postaci naczyń, a jednocześnie sam proces wymaga cierpliwości i namysłu. Jednocześnie każdy wytwór jest niepowtarzalny, unikatowy. Zajęcia będą obejmować wytwory praktycznych przedmiotów, ozdób dekoracyjnych czy przedmiotów codziennego użytku.
W trakcie zajęć ważne jest zaplanowanie etapów pracy, przygotowanie projektu, doboru gliny czy nauka odpowiedniego szkliwienia.

Kurs dla uczestników prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem naszego projektu jest pobudzenie aktywności osób starszych, młodzieży i dzieci poprzez umożliwienie wzięcia  udziału w projekcie służącym do integracji i wymiany międzypokoleniowej która z biegam lat ulega naturalnemu osłabieniu co w warunkach pandemii uwypukliło się. Zajęcia mają pomóc ukazać potencjał różnych pokoleń i pozwolić czerpać z doświadczeń innych.
Nieocenioną wartością dodaną będzie wymian doświadczeń i zbudowanie nowych relacji. Rozwój siebie i swoich umiejętności. Wzmocni tendencję do angażowania się w społeczną aktywność przeciwstawiając się trendowi izolacji i działaniu w pojedynkę. W kontekście dzieci będzie to stymulacja motoryki w przypadku dorosłych osób i starszych będzie to utrzymanie sprawności manualnej jak najdłużej  Dodatkowym atutem będzie możliwość wykorzystania materiałów na kolejnych zajęciach z uczestnikami jak i przydatność wywrotów stworzonych w czasie kursy.
                                                                                                                 

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wynagrodzenie dla prowadzącego z wypałem wytworzonych produktów 80 zł za zajęcia 2h - 4 x w miesiącu przez 6 miesiącu 19 200,00 PLN
Zakup materiałów i akcesoriów do zajęć 6 000,00 PLN
25 200,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wyłonienie, rekrutacja, ustalenie harmonogramu zajęć Wyłonienie wykonawcy w ramach zamówień publicznych, zebranie grupy chętnych uczestników zajęć, ustalanie harmonogramu w wyłonionym wykonawcą I-III 2022
zajęcia IV-XII 2022 (z możliwością ograniczenia zajęć w czasie wakacji)
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zaplanowane w przesłanym do weryfikacji projekcie działania skierowane są do mieszkańców i mieszkanek Krakowa. Projekt zakłada udział dzieci, młodzieży oraz osób starszych. Realizacja projektu przyniesie korzyści z zakresu dostępności do kultury, stworzenia mieszkańcom i mieszkankom Krakowa możliwości ciekawego spędzania czasu wolnego, poprawy sprawności manualnej. Dodatkowym ważnym elementem realizacji projektu będzie integracja i wymiana międzypokoleniowa. W związku z powyższym propozycja zadania do budżetu obywatelskiego o charakterze ogólnomiejskim BO.OM.77/21 Glina nie spina (zajęcia z ceramiki) została zweryfikowana pozytywnie.
powrót