Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 46:

Biegiem po zdrowie-budowa bieżni przy SP nr 149 w Krakowie

Projekt odrzucony: W roku bieżącym na terenie Szkoły Podstawowej nr 149 jest realizowana inwestycja, która ma na celu budowę zespołu boisk sportowych wraz z bieżnią w ramach Programu Rewitalizacji przyszkolnej infrastruktury sportowej.

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Na terenie strefy sportowej Szkoły Podstawowej nr 149 w Krakowie, przy ul. Bujaka 15 (obok boiska „Orlik”)

Opis projektu

Celem projektu jest wybudowanie na terenie strefy sportowej Szkoły Podstawowej nr 149 w Krakowie (przy boisku ze sztuczną nawierzchnią „Orlik”) lekkoatletycznej bieżni prostej 3-torowej o długości 100 metrów z nawierzchni poliuretanowej (tartan). Obecnie na terenie strefy sportowej szkoły nie ma bieżni lekkoatletycznej. Obiekt będzie dostępny zarówno dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 149, jak i  mieszkańców osiedla Kurdwanów.
 
Dane techniczne projektowanej bieżni lekkoatletyczne trzytorowej:
- długość całkowita bieżni: 100 m
- szerokość całkowita bieżni: 4,15 m (3,95 m + 0.1m-dwa razy marginesy po obu stronach toru)
- szerokość jednego toru: 1,25 m
- grubość każdej linii: 5 cm
Bieżnia będzie się składać z trzech wyznaczonych dystansów:
- dystans 40 m
- dystans 60 m
- dystans 80 m
Przed linią startu: 3 m
Za linią startu: 17 m
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest wzbogacenie oferty sportowo-rekreacyjnej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 149 oraz dla mieszkańców osiedla Kurdwanów. Stwarza to okazję do czynnego wypoczynku i promowania zdrowego trybu życia. Szkoła jest istotnym miejscem jednoczącym lokalną społeczność, jest więc dobrą lokalizacją inwestycji sportowych. Nowy obiekt wpłynie pozytywnie na atrakcyjność zajęć lekcyjnych oraz pozwoli dostrzec i rozwijać talenty sportowe młodych mieszkańców dzielnicy XI (Podgórze Duchackie szczególnie Osiedla Kurdwanów ). Umożliwi także realizację pozaszkolnych zajęć sportowych z lekkiej atletyki. Budowa wskazanej małej infrastruktury sportowej jest także szansą na powiększenie już istniejącej oferty sportowo - rekreacyjnej dla mieszkańców, a przez to na zintegrowanie społeczności lokalnej. Nowa bieżnia z pewnością uatrakcyjni organizację szkolnych i pozaszkolnych imprez sportowych. Nowy obiekt sportowy to również zachęta do uprawiania sportu, który jest ważnym elementem profilaktyki prozdrowotnej. Bieganie może znacząco poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne. Jako forma ćwiczeń aerobowych może zmniejszyć stres, wpływać pozytywnie na kondycję serca, a nawet pomóc złagodzić objawy depresji, co jest szczególne istotne w obecnej dobie pandemii. Beneficjentami projektu będą zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej nr 149 w Krakowie, jak i  mieszkańcy osiedla Kurdwanów.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt bieżni lekkoatletycznej Przygotowanie projektu pod bieżnię lekkoatletyczną, wykonanie kosztorysu. 10 000,00 PLN
Budowa bieżni Przygotowanie podłoża, wykonanie bieżni lekkoatletycznej trzytorowej o długości 100 m. 240 000,00 PLN
250 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Budowa bieżni. luty-marzec 2022
Budowa bieżni Przygotowanie podłoża, wykonanie bieżni lekkoatletycznej na 100 m do biegania z trzema torami. kwiecień-czerwiec 2022

Galeria

powrót