Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 16 NR 25:

NOWA HUTA POMAGA-Wspieramy Pikniki

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 16 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica XVI Bieńczyce (np. tereny zielone przy Zalewie Nowohuckim)

Opis projektu

Projekt przewiduje zakup sprzętu plenerowego, materiałów animacyjnych na potrzeby organizacji pikników plenerowych na terenie Nowej Huty (np. organizowanych cyklicznie nad Zalewem Nowohuckim) w okresie od wiosny do jesieni.

Środki zostaną przeznaczone na:
1. Zakup drobnego sprzętu plenerowego, koniecznego do realizacji pikników, takiego, jak np.: składane krzesła i leżaki, namioty plenerowe, sprzęt nagłośnieniowy,
2. Zakup materiałów i sprzętu animacyjnego do prowadzenia zabaw i zajęć podczas pikników, szczególnie tych dla dzieci.
Zakupiony sprzęt i materiały konieczne do realizacji pikników możliwy będzie do wypożyczania z Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
 

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Pikniki Charytatywne nad Zalewem Nowohuckim realizowane są cyklicznie od lat w okresie od wiosny do jesieni. Dotychczasowym inicjatorem jest Piotr Ronduda. Pikniki realizowane są w całości społecznie, dzięki zaangażowaniu różnorodnych organizacji a także licznemu gronu mieszkańców, artystów i animatorów, chętnych do pomocy. Pikniki, z których każdy prowadzi zbiórkę środków na wybrany cel społeczny, wraz z towarzyszącymi im akcjami krwiodawstwa, wrosły już w krajobraz Dzielnicy, cisząc się ogromną sympatią mieszkańców i przyciągając liczne grono wolontariuszy, realizujących wszystkie zadania związane z ich organizacją. Same w sobie stanowią niezaprzeczalną wartość sprzyjającą integracji mieszkańców i nawiązywaniu się silnych więzi społecznych. 

Zakup potrzebnego sprzętu piknikowego (np. krzeseł, namiotów) i udostępnienie go Mieszkańcom będzie dużym wsparciem w organizacji tego typu przedsięwzięć. Dotychczas wkład rzeczowy finansowany jest ze środków prywatnych darczyńców (np. instytucji i organizacji z terenu Dzielnicy, tj. Parafia Matki Bożej Pocieszenia z ul. Bulwarowej), a materiały do dekoracji i animacji są organizowane przez wolontariuszy prowadzących działania podczas pikników.
Koszty związane z wypożyczeniem sprzętu i brak odpowiedniej ilości wolontariuszy ogranicza i utrudnia przeprowadzenie pikników służących Mieszańcom Krakowa i uatrakcyjniających czas spędzany w terenach zielonych na obszarze Dzielnicy XVI Bieńczyce. Pikniki to 2 dniowe, weekendowe imprezy całodzienne z masą atrakcji dla dzieci i służące szczytnym celom.
Sfinansowanie wskazanych kosztów pozwoli na lepsze i częstsze realizowanie Pikników, jednej z najbardziej znanych i popularnych cyklicznych inicjatyw społecznych na terenie naszej Dzielnicy. Wsparcie tak cennej społecznej inicjatywy środkami rzeczowymi wydaje się być wskazane, również w aspekcie dalszego rozwoju aktywności mieszkańców i integracji różnych środowisk i grup generacyjnych.
 
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja zadania Zakup namiotów o konstrukcji stalowej 6x3m szt.2, 3x3, szt.2, ławki składane, krzesła składane, koce plenerowe, leżaki, zestaw nagłośnieniowy ( kolumna aktywna ze statywem 250-500 W+2 mikrofony+2 mikroporty+2statywy na mikrofon), chusta animacyjna, pompki i balony animacyjne, sprzęt i materiały do baniek plenerowych, kredki, farbki, bibuły, papiery, itp. 31 000,00 PLN
31 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup sprzętu i materiałów zakup sprzętu i materiałów do realizacji pikników 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zakup potrzebnego sprzętu piknikowego (np. krzeseł, namiotów) i udostępnienie go Mieszkańcom będzie dużym wsparciem w organizacji tego typu wydarzeń. Pikniki stanowią niezaprzeczalną wartość sprzyjającą integracji mieszkańców i nawiązywaniu silnych więzi społecznych. Zakupiony sprzęt posłuży Mieszańcom Krakowa. Pikniki z licznymi atrakcjami uatrakcyjnią czas spędzany w terenach zielonych na obszarze Dzielnicy XVI Bieńczyce. Sfinansowanie wskazanych sprzętów pozwoli na lepsze i częstsze realizowanie pikników, jednej z najbardziej znanych i popularnych cyklicznych inicjatyw społecznych na terenie Dzielnicy XVI Bieńczyce. Wsparcie tak cennej społecznej inicjatywy środkami rzeczowymi wydaje się być wskazane, również w aspekcie dalszego rozwoju aktywności mieszkańców i integracji różnych środowisk i grup generacyjnych.
powrót