Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 8 NR 20:

Nowa technologia gaśnicza dla waszego bezpieczeństwa

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 8 - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Remiza OSP Kraków Tyniec

Opis projektu

Zakup i Montaż nowoczesnego systemu gaśniczego na lekkim samochodzie ratowniczo gaśniczym, który będzie w stanie dotrzeć w niedostępne dla typowych wozów gaśniczych miejsca takie  jak np. Opactwo Ojców Benedyktynów w Tyńcu. Dzięki montażowi na samochodzie typu Pickup będzie można szybko i bezpiecznie dotrzeć do oddalonych miejsc w szybkim czasie, a także w leśne dróżki

UZASADNIENIE PROJEKTU

System gaśniczy do zabezpieczenia przed rozwojem pożaru i zapewniający minimalizację strat popożarowych przy pięciokrotnie mniejszym zużyciu wody niż obecnie stosowane. Czterokronie krótszy czas opanowania pożaru. Dzięki bardzo wysokiej efektywności i niskiemu zużyciu wody, ogranicza się do minimum straty podczas działań gaśniczych na obiektach dziedzictwa kultury,obiektach sakralnych, umożliwiając zachowanie cennego wyposażenia kościołów, zbiorów muzealnych i bibliotecznych, archiwów. Technologia ta pozwala na bezpieczne dla ratowników zwalczanie pożarów urządzeń elektrycznych pod napięciem z użyciem środków pianotwórczych, takich jak instalacje fotowoltaniczne a także auta elektryczne i hybrydowe.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
System gaśniczy Zakup urządzenia 190 000,00 PLN
Montaż Zamontowanie 10 000,00 PLN
200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zamówienie urządzenia Przetarg na urządzenie wraz z montażem II kwartał 2022
Zakup i dostarczenie zakup i montaż w pojeździe III kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Dzielnicy.
powrót