Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 6 NR 4:

„RODZINNA STREFA PIKNIKOWA” Młynówka

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 6 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Filtrowa

Dodatkowe lokalizacje: Zadanie planowane jest do realizacji na gruntach należących do Gminy Miejskiej Kraków (zgodnie z załączonym zrzutem Mapy i kolorem terenu mapy na stronie Budżetu Obywatelskiego) w Bronowicach dotyczy trzech działek numer: 151/3, oraz 247/7 (tylko odcinek od skrzyżowania ul. Zygmunta Starego z ul. Filtrową, do stacji RUDAWA przy ul. Filtrowej 1) oraz 239/8 (tylko odcinek od skrzyżowania ul. Zygmunta Starego z ul. Filtrową, do stacji RUDAWA przy ul. Filtrowej 1) , w Dzielnicy VI Bronowice obok terenów Zakładu Uzdatniania Wody

Opis projektu

Celem projektu jest stworzenie „Rodzinna Strefa Piknikowai” w parku przy szlaku Młynówki Królewskiej dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych do wspólnego aktywnego spędzania czasu poprzez utworzenie:

uporządkowanie całego terenu poprzez:

o uprzątnięcie z nieczystości, wyrównanie podłoża, zasianie nowej trawy, tak aby można było organizować pikniki na kocach;
o wymianę tymczasowych drewnianych słupków na eleganckie współgrające z całym projektem, czarne żeliwne słupki dookoła całej działki, odgradzając i zabezpieczając przed parkowaniem,
o utwardzenie terenu: pod ławkami,
o nowe nasadzenia (usunięcie uschniętych)

o leżaki parkowe, ławki, kosze na śmieci

o umieszczenie 3 szt. tabliczek „posprzątaj po swoim psie” (jedna od strony ul. Zygmunta Starego przy skrzyżowaniu z ul. Filtrową, oraz od ulicy Zygmunta Starego przy wejściu na mostek obok ogrodzenia Stacji Uzdatniania Wody FILTRY, oraz jedna naprzeciwko osiedla FILTRY od strony ulicy Filtrowej).

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt skierowany jest do mieszkańców osiedli: Lazurowy Park, Filtry, osiedli Mleczarni, oraz mieszkańców osiedla Widok oraz przybywających mieszkańców Krakowa i okolic ścieżką rowerowo-pieszą szlaku Młynówki Królewskiej.
Okolica stanowi prężnie rozwijające się osiedla, w tym masę młodych rodzin z dziećmi, oraz brak parku w okolicy. Ponadto miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez spacerowiczów i rowerzystów z okolicy osiedla Widok, oraz z Woli Justowskiej.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
projekt Koszt projektu architektonicznego 25 000,00 PLN
Realizacja 175 000,00 PLN
200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja projektowa Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami 2022
Realizacja Roboty budowlane i nasadzenia 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada utworzenie „Rodzinnej Strefy Piknikowej” dla dzieci i młodzieży w parku przy szlaku Młynówki Królewskiej. Inwestycja uatrakcyjni teren parku, zachęci mieszkańców z każdej z grup wiekowych do spędzania czasu na świeżym powietrzu i tym samym wpłynie na budowanie więzi społecznych.
powrót