Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 16:

Przejazd przez Bratysławską

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Bratysławska

Opis projektu

Obecnie po obu stronach ulicy Bratysławskiej znajdują się ciągi pieszo-rowerowe (CPR), z tym, że dla osób jadących na wschód, ten po północnej stronie kończy się zakazem wjazdu przy stacji benzynowej. Chcemy wyznaczyć przejazd na drugą stronę na wysokości Kauflandu, by można było kontynuować jazdę CPR po stronie północnej i przejechać na stronę południową w okolicy istniejącego przejścia dla pieszych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W związku z brakiem ciągłości CPR po stronie północnej, rowerzyści jadący na wschód nie mają możliwości legalnego kontynuowania podróży rowerem. Najpierw napotykają na znak zakazu wjazdu na wysokości stacji benzynowej, a gdyby mimo tego kontynuowali jazdę, nie ma dalej możliwości przejazdu na drugą stronę ulicy, ani legalnego włączenia się do ruchu ogólnego w tamtym kierunku. Jedyne co pozostaje to przejechanie na stronę południową przez skrzyżowanie na wysokości stacji benzynowej. 

Mimo tego część osób jadących na wschód kontynuuje jazdę dalej CPR do okolicy przejścia dla pieszych, a po wąskim chodniku przeszkadzając pieszym i łamiąc przepisy. 
Projekt umożliwi jazdę północną stroną CPR na istniejącym odcinku, przejechanie na drugą stronę drogi na CPR po południowej stronie oraz włączenie się do ruchu ogólnego na wysokości skrzyżowania z Prądnicką.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opracowanie dokumentacji projektowej Dokumentacja projektowa 60 000,00 PLN
Roboty budowlane Poszerzenie istniejącego chodnika, obniżenie krawężników, budowa dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych, malowanie, oznakowanie 135 000,00 PLN
195 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projetkowej 2022
Roboty budowlane Realizacja zadania zgodnie z projektem 2023

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Poszerzenie ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Bratysławskiej i wyznaczenie przejazdu dla rowerów pozwoli na bezpieczne, zgodne z przepisami ruchu drogowego, poruszanie się rowerzystów w ciągu tej ulicy.
powrót