Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 11 NR 16:

Gniazdo mocy KS Orzeł - Budowa siłowni na świeżym powietrzu

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 11 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Teren Klubu Sportowego Orzeł Piaski Wielkie przy ul. Niebieskiej 2

Opis projektu

Stworzenie siłowni na świeżym powietrzu przyczyni się do zwiększenia możliwości wykorzystania ogólnodostępnego terenu KS Orzeł poprzez zapewnienie dzieciom i młodzieży oraz dorosłym dodatkowego atrakcyjnego spędzenia czasu. Ćwiczenia wykonywane na świeżym powietrzu przynoszą lepsze efekty niż ćwiczenia wykonywane w tradycyjnych siłowniach.
Zostaną zamontowane urządzenia dla różnych grup wiekowych, będą zainstalowane urządzenia zarówno dla dzieci 4+ jak i 13+ oraz dla dorosłych.
Siłownie zewnętrzne przyczyniają się do poprawy kondycji fizycznej osób regularnie ćwiczących. 
Poza poprawą kondycji fizycznej ćwiczenia wpływają pozytywnie również na kondycję psychiczną.  Regularne ćwiczenia redukują stres, uspokajają, pozwalają zrelaksować się po ciężkim dniu w szkole czy w pracy. Dobrze wykonywane ćwiczenia na zewnętrznych urządzeniach fitness mogą mieć charakter rehabilitacji.
Przykładowy zestaw urządzeń (wahadło+biegacz+twister, wioślarz, wyciskanie siedząc+wyciąg górny, orbitrek, steper+odwodziciel).

UZASADNIENIE PROJEKTU

Siłownie zewnętrzne przyczyniają się do propagowania zdrowego trybu życia społeczności. Zarówno regularnie wykonywane ćwiczenia jak i okazjonalny trening wpływają korzystnie na zdrowie użytkowników. Dzięki zlokalizowaniu na zewnątrz na ogólnodostępnym terenie daje możliwość wykonywania ćwiczeń w większym gronie dzięki czemu siłownie plenerowe mają pozytywny wpływ na integrowanie się społeczności lokalnej.
Budowa siłowni plenerowej w tak  łatwo dostępnym dla mieszkańców miejscu zachęci ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Proponowana budowa siłowni plenerowej będzie dużym uatrakcyjnieniem oferty sportowej nie tylko dla mieszkańców i ich dzieci, ale też dla dzieci i młodzieży trenującej w szkółce piłkarskiej KS Orzeł bez względu na poziom sprawności fizycznej.  
Dodatkowo projekt wpisuje się w program polityki zdrowotnej w ramach zadań Dzielnic Miasta Krakowa z zakresu ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, określonych w Miejskim Programie Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków 2019-2021” oraz w Miejskim Programie Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2019-2021.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup, dostawa, montaż Zakup zestawów urządzeń wraz z ich dostawą, montażem oraz przygotowaniem Planu Zagospodarowania Terenu 120 000,00 PLN
120 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup, dostawa, montaż Druga połowa 2022 (dostawa i montaż 4 tygodnie od złożenia zamówienia) 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót