Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 76:

Dogadaj się wszędzie – angielski dla każdego

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Program Aktywności Lokalnej Mistrzejowice ul. Kuczkowskiego 3/2U

Opis projektu

Bezpłatne zajęcia nauki języka angielskiego będą odbywać się w siedzibie Programu Aktywności Lokalnej przy ul. Kuczkowskiego 3/2u. Stanowi to ogromny zasób tego osiedla.
Pomysł zorganizowania nauki języka zrodził się z uwagi na zauważalną konieczność znajomości języka angielskiego w życiu codziennym jak i zawodowym. Widoczny jest wśród osób dorosłych brak swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Wynika to z braku używalności języka i jego zapomnienia jak i nigdy nie podjętej nauki w tym zakresie. Dlatego ważne jest stworzenie dwóch grup  w stopniu podstawowym i średnio-zaawansowanym
z naciskiem położonym  na konwersacje. O uczestnictwie w zajęciach będzie decydować kolejność zgłoszeń. W jednej grupie przewiduje się maksymalnie 10 uczestników.   
Uczestnicy, którzy skorzystają z nauki języka angielskiego zdobędą umiejętność komunikatywnego porozumiewania się językiem angielskim. Ważną umiejętnością jest mowa w języku angielskim dlatego w projekcie kładziemy nacisk na zajęcia z native speaker. Będą pewniej czuli się starając się o pracę poprzez podniesienie kwalifikacji zawodowych.  Będą mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów interpersonalnych oraz czuli większą pewność i swobodę w komunikacji z osobami innej narodowości.  Po ukończeniu projektu słowniki z języka angielskiego  będą wykorzystywane przez społeczność lokalną.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Propozycja ta przyczyni się do integracji i poczucia przynależności społeczności lokalnej.  Pozwoli na swobodę i zwiększy pewność w kontakcie z językiem angielskim. Posiadane umiejętności pozwolą na większa swobodę i zwiększą pewność siebie
w kontakcie z innymi osobami posługującymi się językiem angielskim. Podniesie tez atrakcyjność każdego uczestnika kursu  na rynku pracy i dalszej edukacji. Jest to doskonały trening pamięć, koncentracji. Wspólne zajęcia pozwolą zawiązać nowe relacje interpersonalne.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wynagrodzenie lektora 180 zł za 90 min x 2 grupy x 4tyg. x 8 miesięcy 23 040,00 PLN
Materiały pomocnicze i dydaktyczne do zajęć m.in. książka, słownik, przybory 1 500,00 PLN
Żywność, napoje Kawa, herbata, mleko, 500,00 PLN
25 040,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wyłonienie, rekrutacja, ustalenie harmonogramu zajęć Wyłonienie wykonawcy w ramach zamówień publicznych, zebranie grupy chętnych uczestników zajęć, ustalanie harmonogramu w wyłonionym wykonawcą 01.01.2022-28.02.2022
Zajęcia Zajęcia dla uczestników poszczególnych grup 01.03.2022-30.06.2022
Przerwa wakacyjna Przerwa wakacyjna 01.07.2022-31.08.2022
Zajęcia Zajęcia dla uczestników poszczególnych grup 01.09.2022-31.12.2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Bezpłatne warsztaty z języka angielskiego są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy zauważają jak dużą rolę ogrywa znajomość tego języka w życiu zawodowym oraz codziennym. Warsztaty będą okazją do nabycia nowych kompetencji oraz wzrostu pewności siebie. Propozycja ta przyczyni się do integracji i poczucia przynależności do społeczności lokalnej.
powrót