Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 8 NR 46:

Woda energii doda - poidełko przy Smoczym Skwerze

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 8 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Smoczy Skwer

Opis projektu

Projekt zakłada montaż poidełka miejskiego, tzw. zdroju/pitnika z wodą pitną przy Smoczym Skwerze (niedaleko ul. Ruczaj).
Model poidełka powinien zostać tak dobrany, aby było ono łatwo dostępne dla dzieci, osób z niepełnosprawnością, a także umożliwiało zaczerpnięcie wody do własnej butelki lub napojenie psa.

Poidełko powinno być opatrzone tabliczką informującym o tym, że zostało zamontowane w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Woda z Krakowskich Wodociągów ma bardzo wysoką jakość i nadaje się do picia bezpośrednio z kranu. Jest drugą najlepszą "kranówką" pod względem czystości na świecie. Umieszczenie miejskiego poidełka w przestrzeni publicznej zachęci mieszkańców do jej spróbowania i przekonania się do picia również w domu.

Z poidełka będą korzystać nie tylko dzieciaki na placu zabaw ale również osoby spacerujące po pobliskim Parku Rzecznym Wilga.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i montaż poidełka Projekt i montaż poidełka 155 000,00 PLN
155 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji projektowej Opracowanie dokumentacji projektowej 2022
Realizacja Realizacja robót budowlanych 2023

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Inwestycja pozytywnie wpłynie na potrzeby mieszkańców i zwierząt szczególnie w okresie wiosenno – letnim w dniach z podwyższoną temperaturą powietrza ( okres upałów)
powrót