Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 163:

Krakowskie, bezpłatne, inteligentne garaże rowerowe

Projekt odrzucony: Boksy rowerowe wykonane w ramach zadania BIKE’owy Parking przy stacji PKP Kraków Drożdżownia ul. Rakuś 62A są objęte bieżącym utrzymaniem od dnia ich wykonania i uruchomienia, utrzymanie obejmuje utrzymanie i obsługę systemu oraz serwis. Koszty utrzymania systemu zabezpieczane są co roku w ramach środków finansowych przeznaczonych na realizację zadań ZTP, również w przyszłym roku zgodnie z planami jednostki środki zostaną przeznaczone na ten cel. W związku z powyższym zakres propozycji zadania polegający na utrzymaniu i obsłudze systemu nie może byś realizowany w ramach BO zgodnie z § 17 ust. 1 pkt. 4 Regulaminu BO. Koszt promocji boksów szacowany na 15 000 zł jest niższy niż 25 000 w związku z tym jest niezgodny z limitami finansowymi wskazanymi w § 13 ust. 2-3 Regulaminu BO.

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Rakuś 62A, działka numer 547/22

Opis projektu

Kolejny krok Krakowa w stronę innowacyjności, ekologii i rozwiązań przyjaznych wszystkim mieszkańcom.
 
Projekt wykorzystania Inteligentnych Garaży Rowerowych to przede wszystkim:
- bezpieczne, łatwe, bezpłatne i powszechnie dostępne parkowanie prywatnych rowerów,
- upowszechnianie krakowskiego wynalazku,
- optymalne wykorzystanie infrastruktury, którą Kraków już posiada,
- wsparcie lokalnych dostawców,
- wykorzystanie w przestrzeni publicznej zieleni i naturalnego, komponującego się z otoczeniem, dekoracyjnego kamienia,
- samowystarczalność energetyczna - pozyskiwanie energii w 100% ze Słońca,
- promocja Krakowa jako prekursora innowacji ekologicznych.
 
Korzystanie z Inteligentnych Garaży Rowerowych to:
- ZERO płatności,
- ZERO obciążenia pamięci telefonu,
- ZERO podawania danych osobowych,
- ZERO PIN-ów,
- ZERO kluczy,
- ZERO kart,
- ZERO rejestracji i logowania,
- ZERO wykorzystywania prądu z sieci, 
- ZERO śledzenia,
- ZERO reklam,
- ZERO plików cookies;
 
za to:
- AUTOMATYCZNA REZERWACJA poprzez wybranie numeru stacji,
- ŁATWA, BŁYSKAWICZNA samoobsługa*,
- BEZPIECZEŃSTWO dla roweru i dodatkowych akcesoriów, typu: kask, bagażnik, czy lampka rowerowa.
 
 
Zadanie obejmuje całoroczną obsługę systemu, umożliwiającego wykorzystanie istniejącej już, nowoczesnej infrastruktury rowerowej, a także półroczną kampanię informacyjną i promocyjną nt. Inteligentnych Garaży Rowerowych dla mieszkańców Krakowa.
 
 
* JAK TO MOŻLIWE, ŻE SYSTEM JEST DARMOWY?
     System jest darmowy dla użytkownika (nie ponosi on żadnych dodatkowych kosztów niż te, które wynikają z jego dotychczasowej umowy z operatorem). Nie oznacza to jednak, że oczywistych kosztów nie ponosi nikt. Są one bardzo niskie i pokrywa je samorząd. Uważamy, że stworzony przez nas system przynosi niewspółmiernie więcej korzyści dla mieszkańców (mniejsze korki, mniej emisji spalin, niższe koszty podróży) niż wynosi koszt dostarczenia sygnału do stacji.
 
** ZADZWOŃ I PRZETESTUJ: 785-209-205 (numer bezpłatny dla użytkowników wszystkich sieci GSM w Polsce, przypisany stacji przy przystanku Kraków Bieżanów Drożdżownia).
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Inteligentne Garaże Rowerowe to sposób na: obniżenie kosztów dojazdu do miasta, rozładowanie korków, czystsze powietrze i promocję ekologicznego transportu multimodalnego.  Ułatwią one podróż zarówno zapalonym rowerzystom, jak i osobom, które nie korzystają jeszcze z rowerów, ani transportu zbiorowego z powodu zbytniego oddalenia przystanku od miejsca ich zamieszkania lub braku przy nim bezpiecznego schronienia umożliwiającego codzienne, wielogodzinne przechowywanie roweru.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Utrzymanie i obsługa systemu Utrzymanie systemu inteligentnych garaży rowerowych, obsługa, serwis, call center i ewentualny zakup części zamiennych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 roku. 10 000,00 PLN
Promocja Kampania promocyjna i informacyjna nt. inteligentnych garaży rowerowych wśród mieszkańców Krakowa w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2022 roku. 15 000,00 PLN
25 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Utrzymanie i obsługa systemu Utrzymanie systemu inteligentnych garaży rowerowych, obsługa, serwis, call center i ewentualny zakup części zamiennych 1.01.-31.12.2022
Promocja Kampania promocyjna i informacyjna nt. inteligentnych garaży rowerowych wśród mieszkańców Krakowa 01.04.-30.09.2022

Galeria

powrót