Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 3 NR 21:

Relaks przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 3 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Plac przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 ul. Seniorów Lotnictwa.

Opis projektu

Zadanie ma na celu zagospodarowanie placu z płyt przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 przy ul. Seniorów Lotnictwa. Na wygospodarowanym terenie powstanie zadaszenie jako miejsce do nauki na świeżym powietrzu lub miejsce spotkań. Elementami przestrzenymi będzie stół do pinponga oraz plac do ćwiczeń. Zaprojektowano także ścieżkę sensoryczną. Cały teren zostanie obsadzony różnorodną roślinoącią tj. kolorowymi trawami, krzewami oraz drzewami. Planuje się posadzenie drzew owocowych aby stworzyć mały sad.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ten jest wynikiem wzmożonego zapotrzebowania w tej części Dzielnicy na miejsce do relaksu, odpoczynku i utrzymania sprawności fizycznej wszystkich mieszkańców. W najbliższej okolicy brak jest takich miejsc, gdzie można spędzić miło i z pożytkiem czas wolny. Szczególnie młodzież i dorośli doltkliwie odczuwają jego brak. Osoby starsze również będą mogły skorzystać z tej oferty. Walorem tego projektu jest to, że ukierunkowany jest na rozwój fizyczny i społeczny mieszkanców. Propaguje model aktywnego i zdrowego trybu życia. Propozycja ta z pewnością wpłynie na poprawę infrastruktury, która jest bardzo uboga w tej okolicy oraz umożliwi integrację i aktywizację mieszkańców.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Przebudowa placu Rozbiórka placu z istniejących płyt betonowych. Wykonanie obrzeży i chodników z kostki. Wykonanie zadaszenia. Montaż urządzeń do ćwiczeń. Nasadzenia drzew i krzewów. Siew traw. 350 000,00 PLN
350 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przebudowa placu Rozbiórka placu z istniejących płyt betonowych. Wykonanie obrzeży i chodników z kostki. Wykonanie zadaszenia. Montaż urządzeń do ćwiczeń. Nasadzenia drzew i krzewów. Siew traw. trzeci kwartał 2022r

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót