Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 61:

Uzupełnienie wyposażenia Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej

Projekt odrzucony: Brak ogólnodostępności.

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Harcerska Stanica Żeglarska nad zalewem Bagry Wielkie

Opis projektu

Harcerska Stanica Żeglarska nad zalewem Bagry Wielkie skupia żeglarzy ze wszystkich organizacji harcerskich i skautowych działających na terenie Krakowa. Przestarzały sprzęt żeglarski będący na wyposażeniu Stanicy nie pozwala na pełne rozwinięcie możliwości i walorów Stanicy. Doposażenie Stanicy w 4 żaglówki szkoleniowe optimist pozwoli na zwiększenie atrakcyjności oraz możliwości szkoleniowych dla młodych mieszkańców Krakowa – w tym harcerzy i skautów. Zakup kabinowego jachtu żaglowego pozwoli na kolejny etap szkolenia żeglarskiego - szkolenie żeglarskie na stopień żeglarza jachtowego oraz przeprowadzanie egzaminów.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zakup żaglówek szkoleniowych ma na celu stworzenie zaplecza sprzętowego umożliwiającego szkolenie żeglarskie członków organizacji harcerskich i skautowych - młodych mieszkańców Krakowa.
Żaglówki szkoleniowe pozwolą w przyszłości na odbudowanie drużyn wodnych i żeglarskich w Krakowie, a także umożliwi specjalizację obecnych drużyn harcerskich w kierunku żeglarstwa. W konsekwencji posiadanie nowego sprzętu żeglarskiego pozwoli na zwiększenie atrakcyjności zajęć oferowanych przez drużyny harcerskie/skautowe. Zajęcia żeglarskie organizowane dla harcerzy i skautów z różnych organizacji działających na terenie Krakowa pozwolą na integrację dzieci i młodzieży.

Zakup kabinowego jachtu żaglowego pozwoli na prowadzenie szkoleń na stopień żeglarza jachtowego i przeprowadzanie egzaminów.
Celem projektu jest upowszechnianie kultury fizycznej w Krakowie wśród członków wszystkich organizacji harcerskich i skautowych. Realizacja projektu zachęci do aktywnego spędzania czasu w bardzo ciekawej formie.
Celem zajęć jest zaszczepienie wśród harcerzy oraz ich rodzin pasji żeglarskiej i zamiłowania do sportów wodnych. Realizacja projektu przyczyni się do aktywizacji sportowej i integracji harcerzy z różnych organizacji harcerskich działających na terenie Krakowa.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zakup optimistów zakup 4 żaglówek klasy optimist 30 000,00 PLN
zakup jachtu kabinowego zakup jachtu kabinowego spełniającego kryterium szkoleniowe 95 000,00 PLN
transport żaglówek i jachtu transport optimistów i jachtu 1 500,00 PLN
126 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
przetarg na produkcję i dostawę optimistów znalezienie producenta i dostawcy żaglówek klasy optimist I kwartał 2022 r.
przetarg na produkcję i dostawę szkoleniowego jachtu kabinowego znalezienie producenta i dostawcy szkoleniowego jachtu kabinowego I kwartał 2022 r.
produkcja i dostawa żaglówek produkcja i dostawa żaglówek i jachtu szkoleniowego II kwartał 2022 r.
powrót