Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 17 NR 16:

Niedzielne rodzinne biegi rekreacyjne w parku Zielony Jar

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 17 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park "Zielony Jar"

Opis projektu

Organizacja co tydzień rano (niedziela) biegów rekreacyjnych dla wszystkich od maluchów do seniorów. Biegi byłyby króciuteńkie, bo Nasz park to nie są Błonia. Sama idea zaczerpnięta jest z biegów organizowanych na całym świecie "ParkRun". Szczegóły tutaj -> https://www.parkrun.pl/krakow/ Chcemy zakupić przenośny warnik/termos do herbaty lub kawy, który służyłby w tygodniu w Naszym Centrum Aktywności Seniora. Dodatkowym zakupem żeby wypełnić minimalny budżet (2500zł) byłby zakup, np. megafonu, stojaków (bramki start/meta), sportowych kamizelek odblaskowych oraz innych akcesoriów do przeprowadzenia i obsługi takich biegów.

P.S. Kopia projektu z BO 2020, który przegrał w zeszłorocznym głosowaniu o jeden głos za 3 punkty -> https://budzet.krakow.pl/projekty2020/2356-niedzielne_biegi_rekreacyjne_w_parku_zielony_jar.html

UZASADNIENIE PROJEKTU

Integracja lokalnej społeczności, zakup odpowiedniego sprzętu do organizacji samodzielnych biegów okolicznościowych w dzielnicy nr XVII oraz walka o dokończenie rewitalizacji parku "Zielony Jar" pod kątem sportowym (budowa asfaltowej pętli).

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Trener Wynajęcie trenera (koordynatora biegów) na 1 godzinę w ciągu tygodnia (ilość tygodni ok. 35). 3 500,00 PLN
Kamizelki Zakup kamizelek odblaskowych dla wolontariuszy (10 szt.) 250,00 PLN
Termos/warnik Przenośny warnik/termos dla napojów herbata/kawa. 300,00 PLN
Stojaki Przenośne stojaki oznaczające prowizorycznie START/METĘ. 500,00 PLN
Megafon Zakup megafonu. 300,00 PLN
Promocja/reklama biegów Reklama na prywatnych grupach (Facebook) zrzeszających mieszkańców nr XVII – 0zł Informacja umieszczona na odpowiednich stronach internetowych należących do Miasta Krakowa - 0zł Wydrukowanie 50 plakatów w formacie A3 reklamujących wydarzenie. 150,00 PLN
5 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Start Rozpoczęcie biegów Marzec 2022
Koniec Zakończenie biegów Październik 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Biegi rekreacyjne w każdą niedzielę dla wszystkich od maluchów do seniorów w parku Zielony Jar. Integracja lokalnej społeczności, zakup odpowiedniego sprzętu do organizacji samodzielnych biegów okolicznościowych w dzielnicy 17.
powrót