Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 19:

Ławka z przewijakiem

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Krowoderski

Opis projektu

Rodziny oraz opiekunowie wychodzące z malutkimi dziećmi potrzebują podczas spacerów ustronnego miejsca,aby móc przewinąć dziecko lub je też nakarmić. Obecnie ławki znajdujące się przy parkach czy też placach zabaw uniemożliwiają rodzinom tego. Zwykle są ustawione w pełnym słońcu, co w dni bezchmurne znacznie pogarsza komfort karmienia, czy też przewinięcia dziecka. Ławka, która będzie posiadała zadaszenie, osłonięcie boczne wraz z przewijakiem będzie idealnym miejscem, gdzie komfortowo przewiniemy dziecko lub je nakarmimy. Ławka będzie opatrzona specjalną tabliczką, mówiącą o przeznaczeniu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Miejsca, które głównie wykorzystywane przez rodziców oraz opiekunów małych dzieci a także place zabaw. Wiele spacerujących lub przebywających na placu zabaw czuje dyskomfort i skrępowanie, ponieważ nie mogą wygodnie nakarmić lub przewinąć w miejscach publicznych , gdzie często jest tak że muszą spacerujący wracać na czas karmienia lub przewinięcia do domu tracąc urok pięknej pogody i świeżego powietrza dla pociechy. Obawa przed tym czy uda się w spokoju nakarmić lub przewinąć dziecko często prowadzi do zaprzestania spacerów. Pojawia się stres rodzin, ponieważ często są także starsze dzieci, które bawią się na placu zabaw i rodzice muszą odrywać ich od zabawy, aby biec do domu nakarmić lub przewinąć młodszego malucha. Ławeczki osłonięte od słońca i posiadające przewijak pozwolą na komfortowy spacer tej grupie mieszkańców naszego miasta,a pozostałym spacerującym pokażą, że w przestrzeni publicznej jest także miejsce , gdzie spokojnie nakarmią i przewiną niemowlę.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień 6 000,00 PLN
Realizacja Dostawa wraz z montażem i inne koszty dodatkowe 24 000,00 PLN
30 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień I-II kwartał 2022
Realizacja Zakup/wykonanie, dostawa i montaż III-IV kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada montaż zadaszonej ławki z przewijakiem na terenie Parku Krowoderskiego. Ławka poprawi komfort życia oraz ułatwi korzystanie z parku rodzicom i opiekunom malutkich dzieci.
powrót