Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 18:

„WyGRAjmy dla Biblioteki”- zakup gier planszowych

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Filia nr 16 Biblioteki Kraków, ul. Radzikowskiego 29

Dodatkowe lokalizacje: Filia nr 20 Biblioteki Kraków, ul. Opolska 37

Opis projektu

Gry planszowe nie tracą na popularności i cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci i młodzieży. Różnią się tematyką, projektuje się je pod konkretne doświadczenie, grupę wiekową lub profil psychologiczny, często są tworzone na postawie znanych i lubianych książek, filmów i seriali. To medium, o które coraz częściej pytają czytelnicy, daje możliwość przyjemnego spędzenia czasu z dala od komputera, rozwoju logicznego myślenia, integracji rodzinnej lub towarzyskiej. Zakup gier planszowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej dzielnicy i ma na celu doposażenie Filii nr 16 oraz 20 w kilkadziesiąt nowych tytułów i udostępnienie ich do wypożyczenia czytelnikom.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Biblioteka jest miejscem publicznym, ogólnodostępnym, służącym wszystkim mieszkańcom dzielnicy. Korzystanie z jej zbiorów jest bezpłatne w przeciwieństwie do komercyjnych wypożyczalni gier. Gry planszowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i zachęcają nowe osoby do wizyty w bibliotece, zapoznania się z jej materiałami, organizowanymi wydarzeniami, aktywnościami. Będą wykorzystywane również w trakcie imprez edukacyjno-kulturalnych organizowanych przez bibliotekę. Planszówki są doskonałą rozrywką wspierającą prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, ich inwencję twórczą, kreatywność, wzmacniającą więzi społeczne, umożliwiającą poznawanie nowych ludzi i swoich możliwości. Są też doskonałym sposobem spędzania wolego czasu w gronie rodzinnym.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup gier planszowych Zakup gier planszowych do Filii nr 16 oraz Filii nr 20 Biblioteki Kraków 6 000,00 PLN
6 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup gier planszowych Zakup gier planszowych do Filii nr 16 oraz Filii nr 20 Biblioteki Kraków I-II kwartał 2022 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt odpowiada na oczekiwania mieszkańców dzielnicy. Jego realizacja wpłynie na integrację rodzinną i społeczną, wzmocni ofertę biblioteki i przyciągnie nowych, młodych czytelników.
powrót