Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - 16 NR 10:

Zielone Bieńczyce

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 16 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dzielnica XVI Bieńczyce. Dokładne lokalizacje poszczególnych nasadzeń zostaną ustalone przez Ogrodników Miejskich ZZM, na terenach należących do Gminy Miejskiej Kraków, na podstawie analizy listy z propozycjami lokalizacji dla planowanych nasadzeń zebranych od Mieszkańców przez Radę Dzielnicy XVI i przekazanej przez Autora projektu BO do ZZM w terminie do końca marca 2022 r.

Opis projektu

Projekt zakłada wykonanie nowych nasadzeń m.in drzew, krzewów i kwiatów w Dzielnicy XVI. Mieszkańcy mogą kierować do Rady Dzielnicy XVI Bieńczyce wnioski i sugestie dot. nowych nasadzeń drzew, które następnie zostaną przekazane przez Autora projektu BO w terminie do końca marca 2022 r. do ZZM. Ogrodnicy Miejscy ZZM dokonają szczegółowej analizy możliwości wykonania nasadzeń w proponowanych przez Mieszańców lokalizacjach. Zakres nasadzeń będzie ograniczony do wysokości zabezpieczonych środków finansowych (80 000 zł). Koszty nasadzeń powinny być spójne z cennikiem na stronie BO Kraków: urządzenie trawnika 10 – 20 zł/m2 posadzenie żywopłotu 70 – 96 zł/mb posadzenie pnączy 80 – 100 zł/mb posadzenie krzewów 25 – 30 zł/szt. założenie kwietnika, rabaty bylinowej, kompozycji traw ozdobnych250 zł/m2 łąka kwietna 40 zł/m2 zakup i posadzenie drzewa obwód pnia 16 – 18 cm 900 – 1 200 zł.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W Krakowie występuje duża potrzeba stworzenia nowych miejsc zielonych oraz rekultywacji już istniejących. Mieszkańcy najlepiej wiedzą, gdzie na terenie dzielnicy powinny zostać zlokalizowane nowe nasadzenia i które miejsca wymagają rekultywacji. W ramach projektu Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje potrzeby wykonania nowych nasadzeń do Rady Dzielnicy XVI. Ważnym elementem projektu jest by nowo nasadzane rośliny posiadały właściwości pyłochwytne i fitoremediacyjne. Nowe nasadzenia powinny stać się jednym z elementów walki ze smogiem prowadzonej przez UMK.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Sadzenie drzew, krzewów i kwiatów Zakup sadzonek i realizacja nasadzeń 80 000,00 PLN
80 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Ustalenie lokalizacji Ustalenie lokalizacji nasadzeń przez Ogrodników Miejskich ZZM I połowa 2022
Sadzenie drzew, krzewów i kwiatów Zakup sadzonek i realizacja nasadzen II połowa 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów na terenie Dzielnicy XVI Bieńczyce. Inwestycja poprawi czystość powietrza i estetykę otoczenia, co wpłynie pozytywnie na odbiór dzielnicy przez mieszkańców i turystów, zachęcając do spacerowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu.
powrót