Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 23:

Inteligentne Ławki w IV

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Krowoderski

Opis projektu

Ławka wraz z system gniazd USB byłaby zasilana przez system paneli fotowoltaicznych przetwarzających promienie słoneczne na bezpłatną, ekologiczną energię. Dzięki temu mieszkańcy i turyści będą mogli za darmo naładować swoje telefony komórkowe przy okazji czasu spędzonego w centrum miasta. Projekt adresowany jest do wszystkich osób, bez względu na wiek, które korzystają z urządzeń mobilnych, więc zarówno do dzieci,uczniów, jak i osób dorosłych. Dostęp do darmowego i ekologicznego prądu będzie możliwy 24h/dobę przez 7 dni w tygodniu, co spowoduje, że nawet w nagłej potrzebie będzie można naładować np. telefon.Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie,które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

„Inteligentne ławki” nie tylko służyć będą do odpoczynku dla mieszkańców oraz turystów, ale umożliwią wykonanie czynności takich jak naładowanie telefonu. Montaż takich ławek wpisuje się w trend SMART CITIES,przed którym stoją niemal wszystkie miasta w Polsce. Projekt przyczyni się do rozwoju świadomości ekologicznej mieszkańców miasta, zaś Kraków stanie się miastem rozwijającym się i stawiającym na nowe technologie w imię dobra i wygody jego mieszkańców

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wybór ławek Ławki drewniane z oparciem, wykonane z wysokiej jakości odpornego materiału zapewniającego najważniejsze funkcje: wyposażone w ładowarkę USB, panel solarny (2 ławki) 50 000,00 PLN
50 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Dostarczenie i montaż II-III kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada montaż ławki wyposażonej w system gniazd USB zasilanej przez system paneli fotowoltaicznych na obszarze Parku Krowoderskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do darmowego i ekologicznego prądu będzie możliwy całodobowo, co pozwoli mieszkańcom i turystom na bezproblemowe naładowanie swoich telefonów komórkowych. Dodatkowo, realizacja tego zadania przyczyni się do rozwoju świadomości ekologicznej Mieszkańców Krakowa.
powrót