Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 25:

Czyta duży, czyta mały część II

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Filia Biblioteki nr 20, ul. Opolska 37

Opis projektu

Projekt ma na celu zakup większej ilości nowości wydawniczych, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki Filii nr 20. Dodatkowym celem projektu jest wyrównanie szans wykluczonych społecznie mieszkańców, poprzez zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego z którego będą mogli bezpłatnie korzystać.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma na celu zakup książek, które wzbogacą i uatrakcyjnią ofertę biblioteki dla mieszkańców Azorów. Projekt pozwoli mieszkańcom na skorzystanie z większej liczby nowości wydawniczych, zgodnie ze standardami jakich oczekuje się od współczesnych bibliotek. Wpłynie na większe zainteresowanie jej zbiorami, co znajdzie bezpośrednie przełożenie na rozwój osobisty jej mieszkańców. Powiększenie księgozbioru przyciągnie nowych czytelników i zapewni im ciekawszą ofertę kulturalną.Środki finansowe jakimi dysponuje biblioteka nie pozwalają na pełne zaspokojenie potrzeb czytelniczych, ani na doposażenie filii bibliotecznej w nowoczesny sprzęt. W związku z czym ogromną pomocą i wsparciem byłby dodatkowy zakup nowości wydawniczych oraz sprzętu - pokryty ze środków w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Księgozbiór (książki, audiobooki, gry planszowe, duże litery) 9 300,00 PLN
Realizacja Sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, laptop, urządzenie wielofunkcyjne,aparat fotograficzny) 10 000,00 PLN
Realizacja Tablice informacyjne i naklejki na księgozbiór i urządzenia 200,00 PLN
19 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zakupów Realizacja zakupów II-III kwartał 2022
Ustalenie potrzeb Ustalenie potrzeb I kwartał 2022
Promocja Promocja II-III kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zwiększenie zasobów biblioteki, podniesienie atrakcyjności oferty, zaspokojenie potrzeb czytelniczych środowiska lokalnego.
powrót