Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 12 NR 25:

Doposażenie - Parku Aleksandry

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 12 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Aleksandry

Opis projektu

Obecne działania z poprzednich edycji BO, wsparcia Dzielnicy nie zdołają wykończyć całości Parku Aleksandry, wciąż zostanie jeszcze kilka niedoposażonych terenów. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Park, jest naturalnym korytarzem przewietrzania miasta Krakowa. Park jest miejscem rekreacji mieszkańców dwóch dużych krakowskich osiedli - Bieżanowa i Prokocimia (ponad 30 tyś mieszkańców)  Jest to ważne miejsce na mapie dzielnicy.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Doposażenie Parku Doposażenie Parku 400 000,00 PLN
400 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Doposażenie parku Doposażenie parku 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada doposażenie Parku Aleksandry w elementy małej architektury, w tym ławki i kosze na śmieci, na jego terenie mają również zostać wykonane alejki parkowe. Inwestycja częściowo przyczyni się do zagospodarowania niedoposażonych obszarów Parku, podniesie walory estetyczne terenu, stworzy bardziej atrakcyjną i przyjazną przestrzeń, co zachęci mieszkańców do aktywnego korzystania z czasu na świeżym powietrzu oraz integracji społecznej.
powrót