Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 6 NR 11:

Roztaczone Bronowice- 3 edycja

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 6 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Wierzyńskiego 3

Dodatkowe lokalizacje: Klub Kultury Mydlniki ul. Balicka 289

Opis projektu

Po sukcesie kilku już edycji projektu "ROZTAŃCZONE MYDLNIKI"  oraz "ROZTAŃCZONE BRONOWICE" w którym chęć udziału zgłosiło łącznie ponad 280 osób. Po trudnym okresie lockdown-u postanowiliśmy wznowić działania w ramach projektu celem aktywizacji ruchowej mieszkańców.
 

Podczas zajęć uczestnicy, którzy zgłoszą chęć udziału będą mieli okazję nauczyć się podstaw walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, foxtrota, quickstepa, cza-czy, samby, rumby, jiva-a, passo - doble, rock&rolla, oraz 2 na 1. Wspólna nauka tańca niesie ze sobą wiele walorów zdrowotnych oraz daje możliwość spędzenia czasu w miłej atmosferze po tak długiej przerwie.  Rozrastanie się naszej dzielnicy o kolejne osiedla i budynki mieszkalne łączy się nieodzownie z napływem kolejnych nowych osób. Jak wykazały poprzednie edycje projektu wspólne uczęszczanie na zajęcia mieszkańców Bronowic wzmacnia sąsiedzkie więzi i daje możliwość wspólnego poznania się. Poprawa znajomości pomiędzy mieszkańcami może mieć fundamentalny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w naszej dzielnicy.
 

Dla tańca ludowego zajęcia taneczne dla ok. 40 osób odbędą się w Klubie kultury w Mydlnikach. Zostanie zorganizowane łącznie 12
spotkań po 1,5 godz. w dwóch semestrach (wiosenny i jesienny).
 
Dodatkowym działaniem w ramach projektu będzie przeprowadzenie sportowego obozu tanecznego dla dzieci i młodzieży w ramach którego uczestnicy będą mieli okazję poznawać techniki różnych tańców. 
Całość będzie zorganizowana w formie półkolonii w lokalnej w szkole numer 138.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt jest skierowany do młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby w aktywny sposób spędzać czas poznając przy okazji podstawy tańca towarzyskiego. Kształcąc mieszkańców w tym kierunku można będzie kontynuować takie działania jak np. zorganizowany dwukrotnie BRONOWICKI BAL KARNAWAŁOWY , który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród osoby biorące udział w zajęciach z tańca. Nieocenionym dodatkowym skutkiem wspólnych zajęć wśród mieszkańców jest ich wzajemne poznanie się co wpływa w dużym stopniu na poprawę bezpieczeństwa na naszej dzielnicy.Najlepszym uzasadnieniem dla tego działania będzie film pokazujący ja dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z ubiegłego projektu ROZTAŃCZONE MYDLNIKI:
https://www.youtube.com/watch?v=WXdNYgsbc2w 
 oraz ROZTAŃCZONE BRONOWICE: 
https://www.youtube.com/watch?v=Ytpz-HLrwVI
 
Rejon dzielnicy VI Bronowice to dawna wieś, która została rozsławiona przez młodopolskich artystów. Lokalne organizacje (m.in. Towarzystwo Przyjaciół Bronowic) dbają o kultywowanie i rozpowszechnianie tradycji i folkloru w regionie. Kurs tańca ludowego wpisuje się w tą działalność. W ubiegłorocznych kursach tańca towarzyskiego w Mydlnikach była bardzo duża liczba uczestników. Taniec ludowy też powinien znaleźć swoich wielbicieli.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wynajem sali 180 zł / 120 min x 24 spotkania 4 320,00 PLN
Wynajem sali obóz 90 zł / 60 min x 36 spotkania 3 240,00 PLN
Prowadzenie zajęć tańca towarzyskiego 220 zł / 120 min x 24 spotkania 5 280,00 PLN
Prowadzenie zajęć na obozie/opiekun 1 40 zł / 36 h 1 440,00 PLN
Prowadzenie zajęć/trener 1 110 zł/ 36h 3 960,00 PLN
Catering obóz/dla szacowanej ilości uczestników 20 osób 1 890,00 PLN
Przygotowanie i dystrybucja materiałów reklamowych - taniec ludowy Przygotowanie i dystrybucja materiałów reklamowych 500,00 PLN
Zajęcia taneczne tańca ludowego 12 spotkań x 1,5 godz 1 800,00 PLN
Występ finałowy z kapelą ludową pokaz na zakończenie kursu, honorarium dla zespołu, drobny poczęstunek 2 000,00 PLN
Trener -specjalista transport, wyżywienie i prowadzenie treningu 2 500,00 PLN
26 930,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zapisy na zajęcia tworzenie listy uczestników luty-marzec 2022
Rozpoczęcie zajęć tańca towarzyskiego zajęcia kwiecień 2022
Zajecia tańca ludowego realizacja w 2 cyklach: marzec-maj i wrzesień-listopad marzec-listopad 2022
Występ finałowy z kapelą ludową pokazy w wykonaniu uczestników, catering grudzień 2022

Galeria

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja zadania przyczynia się do kultywowania tradycji lokalnych Bronowic i upowszechniania wiedzy o polskich tańcach ludowych. Zadanie, zgłoszone do realizacji już po raz trzeci, cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wspólna nauka tańców ludowych i towarzyskich sprzyja budowie więzi społecznych, wzbudzaniu zainteresowania dziedzictwem lokalnym, tworzeniu i podtrzymywaniu tożsamości lokalnej. Wnioskodawcy wskazują także na wzrost poczucia bezpieczeństwa w dzielnicy.
powrót