Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 28:

Jesień, zima, wiosna, lato- chcę się bawić, mamo, tato

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 119 w Krakowie, ul. Czerwieńskiego 1

Opis projektu

Zadanie polega na rozbudowie istniejącego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 119 w Krakowie, na Azorach o nowe urządzenia, takie jak: zjeżdżalnia na linie, dwóch huśtawek typu „bocianie gniazdo” oraz aktywizującego dzieci, wielofunkcyjnego zestawu kreatywnego do zabaw (m.in. zabawa w kółko i krzyżyk, tor między linami, mini ścianka wspinaczkowa). Jego celem jest podniesienie atrakcyjności jedynego placu zabaw zlokalizowanego na osiedlu obejmującym rejon szkoły, przedszkola i żłobki. Zastosowane w urządzeniach rozwiązania pozwalają na wszechstronny rozwój dziecka. Dzieci bawiąc się, jednocześnie ćwiczą swoje ciała i umysły.Cele projektu Istniejący plac zabaw służy dzieciom uczęszczającym do szkoły w godzinach jej pracy, ale także jest miejscem chętnie odwiedzanym przez rodziny z dziećmi poza godzinami pracy obiektu, w tym w weekendy. Korzystają z niego dzieci z terenu całej dzielnicy i nie tylko.Realizacja zadania poprawi znacznie jakość przestrzeni publicznej tej części miasta. Aby urządzenia zostały zamontowane zgodnie z normami i spełniły wszelkie wymogi bezpieczeństwa niezbędnym jest przeprowadzenie także wymiany chodnika w obrębie placu zabaw; który to w chwili obecnej stwarza niebezpieczeństwo dla bawiących się tam dzieci.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 119 mają najmniej rozwiniętą zewnętrzną infrastrukturę techniczną towarzyszącą szkole spośród innych szkół. Osiedle się stale rozbudowuje (szczególnie w rejonie ul.Radzikowskiego), przybywa młodych małżeństw z dziećmi. To powoduje konieczność zapewnienia im odpowiednich rozwiązań co do oferty spędzania wolnego czasu. Takie działanie jak rodzinny plac zabaw byłby zaspokojeniem oczekiwań i potrzeb w szczególności tych mieszkańców. Dodatkowa atrakcja w postaci nowoczesnych i niespotykanych dotąd w tej części Krakowa urządzeń, poprawi jakość pobytu na placu zabaw dzieci w godzinach pracy placówki, jak również będzie stanowiła atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu rodzin z dziećmi, w szczególności osiedla przynależnego do rejonu Szkoły Podstawowej nr 119.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Dostawa i montaż 180 000,00 PLN
Realizacja (chodnik) Naprawa chodnika wokół placu zabaw w celu poprawy bezpieczeństwa 70 000,00 PLN
Dokumentacja projektowa Dokumentacja projektowa 35 000,00 PLN
285 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wybór realizatora Procedura ogłoszenia przetargu na zakup i montaż zabawek z uwzględnieniem poprawy nawierzchni wokół placu II kwartał 2022
Realizacja Działania naprawcze, dostawa i montaż III kwartał 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót