Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 57:

Remont chodnika

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ulica Pużaka od 19 do 15

Opis projektu

Celem projektu jest stworzenie chodnika, który ułatwi poruszanie się mieszkańcom zarówno tym zdrowym, jaki tym poruszającym się na wózkach inwalidzkich. W obecnej chwili chodnik jest w fatalnym stanie - posiada liczne nierówności, ubytki, różnice poziomów i niejednolite powierzchnie. Wyboje i strome zapadnięcia uniemożliwiają przejazd wózkiem inwalidzkim czy dziecięcym. Problem stanowi też poruszanie się dla osób starszych. Warto zaznaczyć, że chodnik jest ważnym ciągiem komunikacyjnym na drodze do przystanków autobusowych, szkoły, placu zabaw czy sklepów.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest stworzenie chodnika, który ułatwi poruszanie się. Obecny stan chodnika jest niedostosowany do potrzeb mieszkańców Dzielnicy IV.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Koszty koszt projektu, materiałów i chodnika 100 000,00 PLN
100 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przetarg Działania zgodnie z UPZP, wybór, realizacja III-IV kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Wykonanie prac remontowych na chodniku przy ul. Pużaka ułatwi poruszanie się pieszych wskazanym chodnikiem, w tym osób niepełnosprawnych.
powrót