Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 17 NR 31:

ZAKUP KSIĄŻEK Z DUŻĄ CZCIONKĄ I AUDIOBOOKÓW DO BK F 52

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 17 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Biblioteka Kraków Filia 52 os. Na Stoku 1

Dodatkowe lokalizacje: Biblioteka Kraków

Opis projektu

Do Filii nr 52 zakupione zostaną książki w serii „Duże Litery” oraz audiobooki. Książki z dużą czcionką są dużo droższe niż wydawane w formacie tradycyjnym. Koszt zakupu 1 egz. to około 55 zł. Biblioteka Kraków posiada system umożliwiający zakup, opracowanie i udostępnianie książek, jest więc odpowiednią jednostką do realizacji tego projektu. Kolekcja posiadanych audiobooków, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem czytelników, wymaga wzbogacenia i uzupełnienia.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Duża część lokalnej społeczności to seniorzy, którzy miewają kłopoty ze wzrokiem. Dlatego zakup książek w serii „Duże Litery” umożliwi im zapoznanie się z nowościami wydawniczymi bez obciążania wzroku. Przy odpowiedniej promocji zadania zwiększy się liczba seniorów korzystających z biblioteki.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Książki z dużą czcionką Zakup książek w serii „Duże Litery” 5 500,00 PLN
Audiobooki Zakup audiobooków 1 400,00 PLN
Oznakowanie Druk naklejek informacyjnych na zakupione zbiory 100,00 PLN
7 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup książek i audiobooków wraz z ich oznakowaniem Zakup książek i audiobooków zgodnie z obowiązującymi procedurami, druk naklejek informacyjnych na zbiory I-IV kwartał 2022 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu spowoduje wzrost aktywności seniorów i osób słabowidzących. Zakup książek z serii "Duże litery" i audiobooków da im możliwość zapoznania się z nowościami wydawniczymi, spowoduje większe zainteresowanie korzystaniem z biblioteki w tych grupach społecznych i zwiększy atrakcyjność oferty biblioteki.
powrót