Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 8 NR 44:

U nas wypoczniesz najlepiej

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 8 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 158 ul. Strąkowa

Opis projektu

Projekt zakłada stworzenie trzech stref wypoczynku (zaznaczone na mapce poglądowej):
 
Strefa 1 - FlowPark oraz siłowni
W ramach projektu istniejący już FlowPark zostanie doposażony w 2-3 dodatkowe urządzenia, a niecka zostanie wypełniona piaskiem, dodatkowo obok powstaną 2-3 nowe urządzenia siłowni zewnętrznej z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych np.:
 
 
 
Strefa 2 - Strefa wypoczynku wraz ze stolikami
W ramach projektu w tym miejscu powstanie zadaszona pergola wraz z leżakami i hamakami, oraz stolikami na których mogłyby się odbywać zajęcia lub spotkania młodzieży po lekcjach. Niedaleko powstanie poidełko oraz szafa "Biblioteczki Plenerowej" - biblioteczka mogłaby być podłączone do instalacji prądowej i miałaby kable (najbardziej popularna złącza) tak aby możliwe było ładowanie np. telefonu. Ważne aby dookoła było dużo zieleni, aby miejsce było zadaszone i "przytulne" dla osób które będą z niego korzystać. Z miejsca będą również korzystać osoby niepełnosprawne - więc ważne aby nie było np. schodów. Poniżej kilka propozycji:
 
 
 
 
 
 
Strefa 3 - Miejsce wypoczynku wraz z ogródkiem
To miejsce jest najbardziej oddalone od szkoły, dlatego propozycja jest aby pod drzewami powstały ławki-huśtawki z których mogliby korzystać np. rodzice czekający na swoje dzieci. Marzeniem mieszkańców i dzieciaków jest również strumyk, lub fontanna ogrodowa, budki dla ptaków oraz duży karmnik oraz grządki na których mogliby wspólnie uprawiać warzywa i owoce. Poniżej kilka przykładów przekazanych przez mieszkańców i dzieciaków:
 
 
 
Pomysł utworzenia strefy wypoczynku powstał wraz z mieszkańcami okolicznych osiedli oraz gronem pedagogicznym i dziećmi z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 158. Wszystkie przedstawione elementy zostały zaproponowane przez dzieci w tracie spotkań on-line dotyczących funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego w Krakowie.
Ze względu na bardzo ciasną zabudowę oraz tereny osiedlowe taka strefa wypoczynku mogłaby powstać na terenie zielonym dookoła szkoły. Pomysł bardzo spodobał się dyrekcji szkoły. Szkoła zapewniła że teren zielony jest dostępny dla mieszkańców do późnych godzin wieczornych.
Dodatkowo w ramach projektu dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z stref wypoczynku zostaną zamontowane 2-3 dodatkowe kamery i podłączone do systemu monitoringu szkoły.
Mieszkańcy korzystają m.in. z boisk, bieżni czy miasteczka rowerowego, a teraz mogliby również korzystać ze strefy wypoczynku.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Strefa wypoczynku będzie pełnić funkcję poczekalni na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i w dobrym towarzystwie. To miejsce, w którym rodzice i dziadkowie będą mogli poczekać na swoje pociechy kończące lekcje, dodatkowe zajęcia albo treningi odbywające się w szkole.
W zacisznym miejscu będą mogli odreagować stres i pośpiech związany z codziennym życiem, przeczytać książkę albo porozmawiać ze znajomymi. Jest to szczególnie ważne po czasie tak długiej izolacji. Dla aktywnych znajdzie się sprzęt w naszym flow parku albo na siłowni, a może wrócą czasy szachowych zmagań między sąsiadami. Do spacerów i podglądania przyrody.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt 3 stref wypoczynku 15 000,00 PLN
Utworzenie stref wypoczynku wraz z wykonaniem i montażem tablicy informujacej o realizacji zadania ze środków Budżetu obywatelskiego. Utworzenie stref wypoczynku wraz z wykonaniem i montażem tablicy informujacej o realizacji zadania ze środków Budżetu obywatelskiego. 450 000,00 PLN
Kamery podłączone do monitoringu szkoły 3 kamery 30 000,00 PLN
495 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt stref wypoczynku wraz z realizacją projektu Realizacja zadania. Wykonanie i montaż tablicy informujacej o realizacji zadania ze środków Budżetu obywatelskiego. 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: W ramach projektu zostanie utworzona ogólnodostępna zielona strefa wypoczynku dla mieszkańców oraz dla dzieci i młodzieży na terenie Szkoły Podstawowej 158.
powrót