Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 16 NR 21:

Kwiatowy skwer na Plantach Bieńczyckich

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 16 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Planty Bieńczyckie , nieużywane asfaltowe koło między blokami numer 7 oraz 18 w os. J. Strusia a górką. Działka numer 157/1

Opis projektu

Stworzenie skweru kwiatowego, polegajace na wykorzystaniu, nieuzywanego kola asfaltowego o średnicy ok.16 m. proponuję zasadzić następujące kwiaty:
  • Piwonia chińska ‘Sarah Bernhardt’,
  •  Liliowiec ogrodowy ‘Pink damask’,
  • Kocimiętka Fassena,
  •  Dzwonek skupiony,
  •  Odętka wirginijska,
  •  Szałwia omszona ‘Marcus’,
  • Proso rózgowate ‘Heavy metal’,
  • Słoneczniczek szorstki ‘Loraine sunshine’,
  • Bodziszek wspaniały,
  • Szałwia omszona ‘Double scarlet’.

Konkretne gatunki roślin ustalone zostaną przez Ogrodników Miejskich ZZM.

Wśród kwiatów ustawić dwie ławki, zrobić scieżkę prowadząca do ławek. Przenieść dwie ławki, które są obok koła asfaltowego na środek skweru.
Inspiracja i wzorem jest klomb w parku kieszonkowym w os.Na Lotnisku, przy ulicy Wacława Króla. Nie jest celem stworzenie parku kieszonkowego tylko jednego z jego głównych elementów.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Koło jest niewykorzystywane, zaniedbane, szpeci Planty Bieńczyckie. Dwie ławki obok kola często są miejscem spożywania alkoholu. Stworzenie skweru poprawiłoby estetykę tego miejsca, stworzyło przyjemne i przyjazne miejsce wypoczynku dla mieszkańców

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
przygotowanie projektu i wykonanie 90 000,00 PLN
90 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
projekt i realizacja . 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada utworzenie skweru z nasadzeniami kwiatów w miejscu niezagospodarowanego terenu na Plantach Bieńczyckich. Inwestycja wpłynie pozytywnie na atrakcyjność i estetykę okolicy, przyczyni się do stworzenia przyjaznego miejsca wypoczynku dla Mieszkańców.
powrót