Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 1 NR 23:

Popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 1 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Westerplatte 19

Opis projektu

Każdego roku z powodu pożarów, w Polsce, ginie ok. 100 osób. Następne kilka tysięcy zostaje w tych pożarach poszkodowane. Część tych statystyk dotyczy niestety Krakowa. Większość badań prowadzonych w Europie i Stanach Zjednoczonych dowodzi, iż najważniejszy aspekt bezpieczeństwa dotyczy profilaktyki, a więc szkolenia obywateli tak aby byli świadom zagrożeń pożarowych i innych wynikających z rozwoju cywilizacyjnego.  Wydaje się, iż szkolenia te powinny być prowadzone od najmłodszych lat, a więc wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W związku z powyższym chcielibyśmy zachęcać najmłodszych aby jak najczęściej odwiedzali jednostki Straży Pożarnej, a także uczestniczyli w pogadankach i szkoleniach organizowanych w czasie festynów, pikników, dni dzielnic, itp.

Aby uatrakcyjnić ww. szkolenia i pogadanki, a także aby takie spotkania ze strażakami zapadały w pamięć warto aby każde dziecko otrzymało jakiś drobiazg, który będzie mu o tym fakcie przypominał. Może to być smycz, kamizelka odblaskowa, brylok z nadrukiem np. numerów alarmowych do służb, itp.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, głównie w aspekcie ochrony przeciwpożarowej, ale także zachowania się nad wodą, na lodzie czy w przypadku zadziałania czujnika CO.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup gadżetów (długopisy, kubki, kamizelko odblaskowe, odblaski na rękę, itp.) Zakup gadżetów (długopisy, kubki, kamizelko odblaskowe, odblaski na rękę, itp.) – 3 999 zł Koszt całego projektu – 3 999 zł. 3 999,00 PLN
3 999,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup gadżetów Zakup gadżetów do czerwca 2022 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu przyczyni się do poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej wśród najmłodszych mieszkańców Dzielnicy.
powrót