Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 1 NR 25:

BEZPIECZNY KAZIMIERZ - wymiana latarni z remontem chodnika

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 1 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Bartosza, Plac Bawół

Opis projektu

Remont zakłada

- remont chodnika na ulicy Bartosza z materiałów nawiązujących do sąsiednich nowo-wyremontowanych ulic (płytka bezfazowa). Ostateczny rodzaj nawierzchni uzależniony jest od opinii konserwatorskiej.

- wymianę 3 lamp ulicznych na takie, których forma i kolor będą spójne z istniejącymi latarniami na Kazimierzu z oprawami LED - muszą koniecznie dać więcej światła niż obecnie zastosowane oświetlenie - z uwzględnieniem przesunięcia lampy zlokalizowanej na Placu Bawół w rejonie skrzyżowania z ul. Józefa.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dzięki realizacji tego projektu chodzenie po Kazimierzu stanie się przyjemniejsze oraz bezpieczniejsze. Wymiana nawierzchni chodnika poprawi komfort pieszych, a montaż nowych latarni ze światłem LED lepiej doświetli ciemne zakamarki ulicy oraz placu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Remont chodnika Wymiana nawierzchni zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi 60 000,00 PLN
Projekt i wymiana oświetlenia Opracowanie dokumentacji projektowej i wymiana lamp 65 000,00 PLN
125 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania I - IV kwartał 2022 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada remont chodnika przy ul. Bartosza oraz wymianę 3 latarni przy Placu Bawół i ul. Bartosza. Remont chodnika i wymiana latarni poprawi bezpieczeństwo i komfort pieszych oraz doświetli ciemne zakamarki ulicy i placu. Zwiększy również jakość infrastruktury i estetykę okolicy.
powrót