Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 2 NR 16:

Popularyzacja ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 2 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, Westerplatte 19

Opis projektu

Każdego roku z powodu pożarów, w Polsce, ginie ok. 100 osób. Następne kilka tysięcy zostaje w tych pożarach poszkodowane. Część tych statystyk dotyczy niestety Krakowa. Większość badań prowadzonych w Europie i Stanach Zjednoczonych dowodzi, iż najważniejszy aspekt bezpieczeństwa dotyczy profilaktyki, a więc szkolenia obywateli tak aby byli świadom zagrożeń pożarowych i innych wynikających z rozwoju cywilizacyjnego.  Wydaje się, iż szkolenia te powinny być prowadzone od najmłodszych lat, a więc wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W związku z powyższym chcielibyśmy zachęcać najmłodszych aby jak najczęściej odwiedzali jednostki Straży Pożarnej, a także uczestniczyli w pogadankach i szkoleniach organizowanych w czasie festynów, pikników, dni dzielnic, itp.
Aby uatrakcyjnić ww. szkolenia i pogadanki, a także aby takie spotkania ze strażakami zapadały w pamięć warto aby każde dziecko otrzymało jakiś drobiazg, który będzie mu o tym fakcie przypominał. Może to być smycz, kamizelka odblaskowa, brylok z nadrukiem np. numerów alarmowych do służb, itp.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Poprawa bezpieczeństwa i świadomości społecznej wśród najmłodszych w obszarze bezpieczeństwa (zagrożenia pożarowe, wodne, zatrucie tlenkiem węgla, itp).

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup gadżetów (długopisy, kubki, kamizelko odblaskowe, odblaski na rękę, itp.) Zakup gadżetów (długopisy, kubki, kamizelko odblaskowe, odblaski na rękę, itp.) 3 999,00 PLN
3 999,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zaprojektowanie i zakup gadżetów. Wizyty dzieci w JRG 1 połączone ze szkoleniami i rozdawaniem gadżetów. Zaprojektowanie i zakup gadżetów. Wizyty dzieci w JRG 1 połączone ze szkoleniami i rozdawaniem gadżetów. do czerwca 2022 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu przyczyni się do poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej wśród najmłodszych mieszkańców Dzielnicy.
powrót