Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 11 NR 37:

Przebudowa ogródka jordanowskiego przy ul. Heila

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 11 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ul. Heila pomiędzy blokami 9 i 10, działki 57/171, 139/14, 139/17, 139/20

Opis projektu

Projekt zakłada w ramach budżetu obywatelskiego doposażenie ogródka jordanowskiego przy ul . Heila i opiera się na projekcie wykonanym w ramach zadania dzielnicowego w roku 2020 wraz z późniejszymi propozycjami zmian wprowadzonymi do tego projektu.
W ramach projektu plac zabaw zostanie wyposażony w dodatkowe urządzenia, zabawki dla dzieci w różnym wieku. Na dużej części placu (266m2) wykonana zostanie powierzchnia bezpieczna. Wymienione zostaną ławki na typu antywandal i istniejące zniszczone już ogrodzenie. Z uwagi na małą ilość istniejącej zieleni projekt zakłada również nasadzenia nowych drzew, krzewów i kwiatów.
Przewidywana elementy:
· A - zestaw wielofunkcyjny ze zjeżdżalnią
· B - zestaw sprawnościowy
· C - linarium obrotowe
· D - huśtawka lina
· F - bujak podwójny
· G - bujak pojedynczy
· H - Piaskownica ogrodzona 
· I - zestaw do zabawy piaskiem
· J - huśtawka "Bocianie gniazdo"
· K - stół do gry w szachy z 2 siedziskami
· Ł - Ławki 8 szt.
· Krzewy (3szt/m2)
· Drzewa (18-20cm)
· Ogrodzenie + furtka 3 szt.
· Nawierzchnia bezpieczna na największym kole EPDM 266m2

Zadanie zostanie wykonane w oparciu o istniejącą dokumentację projektową wraz z dodatkowymi założeniami do wysokości środków.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Istniejący plac zabaw jest ubogo wyposażony, a niektóre jego elementy, jak ogrodzenie uległy zniszczeniu i wymagają pilnej wymiany.
W najbliższym otoczeniu znajduje się wiele bloków zamieszkiwanych przez rodziny z dziećmi. W bliskiej odległości powstają kolejne, które zasiedlone zostaną przez młodych ludzi. Plac zabaw wymaga większej ilości zabawek, by zapewnić atrakcje dla zamieszkujących tu dzieci i dzieci które wkrótce tu zamieszkają.  
Plac zabaw znajduje się w bardzo nasłonecznionym miejscu, przez co dzieci i rodzice korzystający z niego są narażeni na silne działanie słońca. Nie mają miejsca by skryć się w cieniu. Zapewnić to będą mogły nowo nasadzone drzewa i krzewy. Zieleń uatrakcyjni też to miejsce i stanie się ono miłym dla oka i ducha miejscem spotkań lokalnej społeczności.
Po rozbudowie

Teren Woli Duchackiej jest stale rozbudowywany o budynki wielorodzinne. Rozbudowa ogródka jordanowskiego przy ul. Heila jest wysoce uzasadniona i zgodna z oczekiwaniami lokalnej społeczności, która z każdym rokiem się powiększa i poszukuje miejsc bezpiecznego wypoczynku wraz dziećmi.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Urządzenia rekreacyjne, mała architektura wraz z transportem i montażem, nasadzenia zieleni, wykonanie nawierzchni bezpiecznej, wymiana ogrodzenia, montaż ławek typu antywandal 401 300,00 PLN
401 300,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja roboty budowlane II połowa 2022 r.

Galeria

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada doposażenie istniejącego ogródka jordanowskiego przy ul. Heila o dodatkowe atrakcje dla dzieci, ławki oraz nasadzenia nowych drzew, krzewów i kwiatów. Realizacja zadania uatrakcyjni okolicę, nowe nasadzenia ograniczą silne działanie promieni słonecznych.
powrót