Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 3 NR 31:

Budowa Fit Parku

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 3 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Plac zabaw "Zielony Smok" zlokalizowany przy ulicy Klimka Bachledy. działka nr 202 nr obrębu 21

Dodatkowe lokalizacje: Alternatywnie Park Reduta w Krakowie.

Opis projektu

Celem naszego projektu jest zwiększenie atrakcyjności placu zabaw poprzez montaż dodatkowej infrastruktury sportowej.) polegające na  budowie Street Workout Parku.

 
Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zadanie polega na zwiększeniu atrakcyjności terenu koło placu zabaw poprzez budowę street workout parku. W ostatnich latach widać wzrost zainteresowania  kalisteniką czyli treningiem siłowym opartym na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest szczególnie popularny wśród młodzieży i dorosłych, którzy często improwizują nie mając odpowiedniego zaplecza treningowego (wykorzystywanie urządzeń z placu zabaw, które nie są dostosowane do dużych obciążeń). Budowa parku treningowego w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw ma na celu świadome aktywizowanie młodzieży, która wyrośnie z urządzeń zabawowych i przeniesienie ich zainteresowania na urządzenia treningowe. Pozwoli to na podtrzymanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu u młodych osób i poprawę zdrowia (choroby kręgosłupa, wady postawy itp.)

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Street Workout Park Zabudowa Street Workout Parku 70 250,00 PLN
Nawierzchnia Wykonanie nawierzchni pod urządzeniam 25 000,00 PLN
Projekt Wykonanie projektu 15 000,00 PLN
110 250,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zabudowa Street Workout Parku Wykonanie projektu i zabudowa Street Workout Parku 2022

Galeria

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót