Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 2 NR 18:

SZOPKA krakowska na GRZEGÓRZKACH

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 2 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Fabryczna

Dodatkowe lokalizacje: Szopka będzie dostępna dla mieszkańców na przystankach tramwajowych w okresie świąt Bożego Narodzenia według proponowanego poniżej harmonogramu: - okres 2021/22 - przystanek Fabryczna - okres 2022/23 - Rondo Mogilskie - okres 2024/25 - przystanek Ofiar Dąbia

Opis projektu

akupienie ekspozytora szopki krakowskiej i ustawianie go wraz z szopką na terenie Grzegórzek. Szopka będzie dostępna dla mieszkańców na przystankach tramwajowych w okresie świąt Bożego Narodzenia według proponowanego poniżej harmonogramu:
- okres 2020/21 - przystanek Fabryczna
- okres 2021/22 - Rondo Mogilskie
- okres 2022/23 - przystanek Ofiar Dąbia 
 
W miarę możliwości należy podłączyć szopkę do instalacji elektrycznej dostępnej na przystankach tramwajowych. Autor projektu dopuszcza możliwość modyfikacji lokalizacji ustawienia szopek, jeśli w zaznaczonych lokalizacjach nie ma warunków technicznych instalacji ekspozytora. Alternatywne lokalizacje usytuowania szopek zostaną skonsultowane z autorem projektu i autor pozostawia sobie prawo do ostatecznego wyboru lokalizacji. Priorytet lokalizacji, od najważniejszego: 1. przystanek Fabryczna, 2. Rondo Mogilskie, 3. Przystanek Ofiar Dąbia. Alternatywne lokalizacje: Rondo Grzegórzeckie, Hala Targowa. Autor dopuszcza możliwość modyfikacji projektu, gdyby jego zakres byłby niemożliwy do zrealizowania w zaproponowanej formie.

Poglądowe zdjęcie witryny z szopką.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Miasto nie kończy się na Dzielnicy I - Starym Mieście. Elementy kultury krakowskiej powinny cieszyć oko mieszkańców całego Krakowa, także Grzegórzek. Zimą, kiedy dzień jest wyjątkowo krótki i wielu mieszkańców dojeżdża do, lub z pracy po zmroku, witryny z podświetlanymi szopkami umilą mieszkańcom oczekiwanie na tramwaj.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
ekspozytor zakup ekspozytora 18 000,00 PLN
promocja naklejki, branding 500,00 PLN
transport i podłączenie zasilania Transport i podłączenie zasilania 6 500,00 PLN
25 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zamontowanie szopek Przystanek Fabryczna początek grudnia 2021
Zamontowanie szopek Rondo Mogilskie początek grudnia 2022
Zamontowanie szopek Ofiar Dąbia początek grudnia 2023
Zdemontowanie szopek Przystanek Fabryczna styczeń 2022
Zdemontowanie szopek Rondo Mogilskie styczeń 2023
Zdemontowanie szopek Ofiar Dąbia styczeń 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Otrzymano pozytywne opinie z Muzeum Krakowa, iż jest przygotowana specjalna dedykowana Grzegórzkom szopka oraz z KBF jako organizatora. Posadowienie szopki na Grzegórzkach jest możliwe w ramach organizacji cyklicznego wydarzenia organizowanego wspólnie przez Muzeum i KBF. Będzie stanowiło rozszerzenie tego wydarzenia w kolejnym miejscu na mapie Krakowa.
powrót