Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 7 NR 27:

Wieża wspinaczkowa - sport, odwaga, przyjaźń

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 7 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: 423/4 obr. K-14 przy al. Focha lub 1/8, 1/6 obr. K-13 Skwer Papcia Chmiela lub 581 obr. K-11 przy Rudawie i ul. Korzeniowskiego, 362 obr. K-9 Wesoła Polana, lub 95/14 obr.K-7 Pylna

Opis projektu

Cechy wieży wspinaczkowej którą chcemy oddać do użytkowania mieszkańcom:
- solidnie wykonana,
- funkcjonalna,
- estetyczna.
 
Przykładowe realizacje można zobaczyć np. na stronie  https://barocka.pl/realisations/ 
 
Projekt wieży lub wybór z pośród dostępnych na rynku modeli powinien być uzgodniony razem ze specjalistami od wspinaczki skałkowej.
 
Usytuowanie takiego obiektu w przestrzeni miejskiej może wymagać projektu.
 
Istnieją też tzw. przenośne wieże wspinaczkowe które nie wymagają projektu, musiały by spełniać wymogi estetyczne, np. https://barocka.pl/nasza-oferta-budowa-scian-wspinaczkowych-materace-struktury-chwytotablice/wieza-wspinaczkowa/

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wieża wspinaczkowa to doskonały pomysł na rekreacje, zdobywanie sprawności fizycznej i kształtowanie wartościowych cech charakteru. Wykonana  powinna być w kolorach dopasowanych do otoczenia by nie stała się krzykliwym elementem przestrzeni publicznej. Cechy estetyczne powinny nawiązywać do miejsca jej usytuowania. Jej wybór (skorzystanie z gotowych ofert rynkowych lub stosowny projekt lub personalizacja - powinny odbywać się ze współpracą ze środowiskiem sportowym wspinaczy skałkowych). Chodzi o to by wieża była funkcjonalna, wysokiej jakości a nie gadżetem który tylko wygląda dobrze, a nie spełnia kluczowych funkcji, jaką jest różnorodny trening wspinaczki.
 
Dużym atutem wieży jest mała powierzchnia jaką zajmuje w przestrzeni, a pozwala na długi i owocny trening.
 
W projekcie podano kilka działek miejskich na których można usytuować wieżę - wnioskodawca uważa że każde z tych miejsc będzie tworzyło centrum rozwoju fizycznej kultury, jednak zdaje sobie sprawę że wspólna decyzja z organami UMK i mieszkańcami będzie dobrym krokiem przy realizacji zadania.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
projekt zaprojektowanie lokalizacji oraz formy wieży wspinaczkowej 9 000,00 PLN
zakup i montaż wieży wspinaczkowej rozpisanie przetargu na wykonanie lub zamówienie gotowego produktu oraz kego personalizacja 80 000,00 PLN
89 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
spotkanie z pracownikami jednostki miejskiej realizującą zadanie z ekspertami z zakresu wspinaczki oraz wnioskodawcą spotkanie to powinno służyć omówieniu kierunków realizacji projektu (miejsce, rozmiar adekwatny do finansów, estetyka adekwatna do miejsca usytuowania, funkcjonalność) pierwszy kwartał 2022 r.
projektowanie stosownie do potrzeby zamówienie i wykonanie odpowiednich projektów rozwiązań szczegółowych 9000
wykonanie, montaż w terenie wykonanie odpowiednich prac potrzebnych do realizacji i montaży ścianki w przestrzeni publicznej 80000
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu pozwoli na poszerzenie oferty rekreacyjno-sportowej przedmiotowego obszaru.
powrót