Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 9 NR 16:

ATRAKCYJNA REKREACJA w Parku Solvay

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 9 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Solvay w Borku Fałęckim przy ul. Żywieckiej Bocznej. Działka: Nr 17/11, obr. 44 Podgórze

Opis projektu

Otwarty teren rekreacyjny zlokalizowany na działce nr 17/11, obr. 44 Podgórze, przy ul. Żywieckiej Bocznej (obok Przedszkola Samorządowego nr 95) w Parku Solvay składa się z trzech części o zróżnicowanym charakterze:
- część I: nasłoneczniona z dębem zwanym „Niecałkiem”, wyposażona w dwa  drewniane stoliki z ławkami i drewniany podest
- część II: zacieniona wyposażona w drewniane  leżaki parkowe
- część III: z kilkoma urządzeniami rekreacyjno – sprawnościowymi, z przeznaczeniem dla dzieci
- na ścieżkach rozdzielających poszczególne części zostały umieszczone, namalowane na nawierzchni asfaltowej ścieżek, gry sprawnościowe.
Niniejszy wniosek dotyczy doposażenia opisanego obiektu w następujące urządzenia wykonane z drewna i naturalnych lin, nawiązujące charakterem do istniejących już urządzeń rekreacyjnych:
- ławka-huśtawka
- hamaki (w części I lub II)
- szafka biblioteczka dla wędrujących książek (w części I)
Ponadto w projekcie należy uwzględnić (w razie konieczności) utwardzenie terenu.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości zabezpieczonych środków finansowych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Składający się z trzech stref obszar rekreacyjny przy ul. Żywieckiej Bocznej, cieszy się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających Park Solvay. Po dwóch latach funkcjonowania tej realizacji BO 2017, wskazane jest doposażenie obiektu w nowe, atrakcyjne urządzenia rekreacyjne i architekturę parkową. 
Ze względu  na dużą frekwencję osób w różnym wieku, korzystających z opisanego miejsca rekreacji, uzasadnione jest zwiększenie ilości urządzeń rekreacyjnych. Z wypoczynku oprócz dzieci, korzystają także seniorzy, dla których dedykowane są elementy architektury parkowej jak: ławka-huśtawka czy hamak. Wymienione urządzenia urozmaicą i podniosą jakość wypoczynku w Parku Solvay, który dzięki realizowanym w kolejnych latach projektom BO jest coraz częściej odwiedzany przez mieszkańców okolicznych osiedli. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i realizacja Opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja projektu w terenie 110 000,00 PLN
110 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt i realizacja Opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja projektu w terenie 2022

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada montaż dodatkowych urządzeń i architektury parkowej na terenie rekreacyjnym w Parku Solvay. Inwestycja uatrakcyjni teren parku, zachęci do korzystania z czasu na świeżym powietrzu, a dodatkowo przyczyni się do integracji społecznej.
powrót