Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 12 NR 45:

Sportowy Prokocim - zapasy dla dzieci w szkole

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 12 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 117 im. Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, ul. Kurczaba 15, 30-858 Kraków

Opis projektu

Projekt zakłada prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych z elementami zapasów, gimnastyki sportowej oraz akrobatyki. Zajęcia skierowane są dla dzieci i młodzieży. Prowadzone będą na profesjonalnej macie zapaśniczej pod okiem doświadczonych, licencjonowanych trenerów zapasów.

Przewiduje się prowadzenie zajęć 1,5 godzinnych dla chłopców i dziewczynek od lutego do końca kwietnia 2022 roku dwa razy w tygodniu. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt jest kolejnym etapem wdrażania strategii aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży na szeroką skalę poprzez zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zapasów. 
Dzięki bezpłatnym zajęciom uda się zaszczepić w najmłodszej społeczności lokalnej modę na uprawianie sportu oraz zdrowy tryb życia. Dodatkowo zajęcia będą doskonałym i zdrowym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu po lekcjach, co będzie idealną alternatywą do siedzenia w domu "przed komputerem" . 
Projekt pozwoli również na "wychwytywanie" talentów sportowych i ich dalszy rozwój.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wynajem sali Koszt wynajecia sali: 112,50 zł za 1,5h x 24 jednostki treningowe 2 700,00 PLN
Mata zapaśnicza profesjonalna, certyfikowana mata zapaśnicza o wymiarach 8x8 m. 14 000,00 PLN
honorarium dla trenerów zajęcia 2 x w tygodniu (po 1,5 h każde) x 180 zł x 1 trener na każdym treningu x 4 tygodnie x 3 miesiące= 24 jednostki treningowe 4 320,00 PLN
Promocja projektu ulotki, plakaty 500,00 PLN
21 520,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Akcja promocyjna Spotkania z dziećmi i rodzicami w celu przekazania informacji odnośnie dokładnych terminów zajęć. listopad i grudzień 2021
prowadzenie zajęć zajęcia 2 razy w tygodniu od lutego do kwietnia 2022 roku. Łącznie 24 jednostki treningowe luty - kwiecień 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Dzięki bezpłatnym zajęciom uda się zaszczepić w najmłodszej społeczności lokalnej modę na uprawianie sportu oraz zdrowy tryb życia. Dodatkowo zajęcia będą zdrowym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu po lekcjach, co będzie świetną alternatywą do siedzenia w domu „przed komputerem”. Projekt pozwoli na wyłonienie talentów sportowych i ich dalszy rozwój.
powrót