Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 1 NR 31:

PLANTY dla malucha - nowy plac zabaw dla dzieci na Plantach

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 1 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Planty Krakowskie - kwartał objęty zielenią przed pomnikiem Lilli Wenedy ,w ostateczności teren wokół fontanny przy mostku.

Opis projektu

projekt PLANTY dla malucha- jest odpowiedzią na potrzeby rodziców dzieci chętnie spędzających czas na Plantach. W wyniku głębokiej analizy i szeregu rozmów z rodzicami małych pociech doszedłem wraz z moim zespołem ludzi kochających Planty, że należy pokłonić się tej grupie maluchów, które czasami "błąkają" się po Plantach wraz z rodzicami w poszukiwaniu miło spędzonego czasu. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji gdzie rodzice wymyślają zabawy na trawie z udziałem dzieci a przy udziale zbieranych patyków czy liści drzew bo jak mówią nie ma pomysłu na okiełznanie swojej pociechy? Plac zabaw daje szereg możliwości dla maluchów ,które mogą skupić się na tym co lubią najbardziej czyli zabawie oraz będą pod kontrolą rodziców. Jest też aspekt wychowawczy gdzie dochodzi do szeregu spotkań i integracji zarówno grupy docelowej - dzieci jak i opiekunów czy rodziców ,którzy chętnie dzielą się informacjami o poczynaniach swych pociech oraz miło i bezpiecznie spędzą czas bez narażania się na potrącenie prze rowerzystów jeszcze obecnie rozpędzone hulajnogi i kochane pieski bez opieki właściciela Planty obecnie przechodzą rewolucję w zarządzaniu ale nie widać w tym ewolucji bo gdzie kolejne młode pokolenie miałoby szansę na spędzenie czasu zgodnie ze sztuką. To jest przyszłość nasza i nie zabierajmy im tego dlatego tylko, że jesteśmy dorośli. Gołym okiem widać jakie braki dla tej grupy docelowej są na Plantach gdzie na odcinku np. od skweru Z. Wodeckiego do Uniwersytetu Jagiellońskiego nie ma żadnej propozycji dla dzieci? W końcu Planty klasyfikowano jako park powinny dać takie możliwości dla nich. Dlatego po głębokiej analizie i rozmowach z rodzicami dzieci wnioskuję o projekt Pd m ,który będzie odpowiedzią na ich potrzeby.

Zakres projektu BO będzie realizowany do wysokości zabezpieczonych środków finansowych. Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt Pd m jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dla grupy docelowej czyli dzieci. Jest czy będzie oczkiem w głowie naszego Stowarzyszenia Podobno Bezpieczne Planty, gdzie staramy się kłaść nacisk na poprawę bezpieczeństwa na Plantach zarówno jak i dla dzieci i osób starszych. To właśnie babcie chciałyby miło i bezpiecznie spędzić czas z wnukami pod nieobecność rodziców właśnie w takim miejscu  bezpiecznym, ogrodzonym ,tylko dedykowanym maluchom .Celem jest zapewnienie im satysfakcji miło spędzonego czasu wraz z rodziną na Plantach. Na pewno poprawi to zarówno relacje z innymi użytkownikami Plant a mam na myśli rowerzystów czy osoby z pieskiem gdzie dzieci zajmując się zabawą i sobą "nie przeszkadzają" innym biegając bez sensu od prawa do lewa czasami powodując czy dezorganizując ruch na Plantach. Taki obiekt jest potrzebny bo mieszkańcy ,którzy korzystają z Plant sami docenią to ,że dzieci mają w końcu swoje miejsce i swój świat zabaw tylko dla siebie.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania. 411 910,06 PLN
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 30 000,00 PLN
441 910,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 2022
Realizacja Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania. 2023
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada wybudowanie placu zabaw na terenie Plant. Jego realizacja odpowie na zapotrzebowanie na dodatkowe place zabaw i poszerzy ofertę rekreacyjną przedmiotowego terenu.
powrót