Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 9 NR 29:

Więcej cienia i więcej zabawy

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 9 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Plac zabaw przy ul. Fredry

Opis projektu

Projekt BO zakłada doposażenie istniejącego placu zabaw przy ul. Fredry na podstawie istniejącej dokumentacji projektowej dla przedmiotowego placu zabaw, będącej w zasobach ZZM.

Założenia projektu:

1) Dodanie urządzeń do zabawy dla dzieci (typu linarium, bocianie gniazdo, karuzela) oraz ławek dla rodziców,
2) Dosadzenie kilku dużych drzew od strony południowej i zachodniej placu zabaw.
 

Zakres projektu będzie realizowany do wysokości zabezpieczonych środków finansowych (320 000,00 zł).

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie BO, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W letnie, słoneczne dni trudno korzystać z placu zabaw z uwagi na brak cienia. Posadzenie kilku dużych drzew sprawi, że dzieci będą mogły korzystać w pełni z placu zabaw bez względu na palące słońce.
W obrębie placu zabaw powstaje "Park w Łagiewnikach", więc będzie on jeszcze bardziej oblegany przez dzieci. Już teraz w godzinach popołudniowych widać ogromne zainteresowanie, dlatego projekt również zakłada jego doposażenie, aby był jeszcze bardziej atrakcyjny. Linarium, most linowy, trampoliny, karuzeli - tego obecnie brakuje. Oczywiście dzieci przychodzą z opiekunami dla których przydadzą się dodatkowe ławki.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja zakup, dostawa i montaż urządzeń zabawowych, ławek oraz dosadzenie drzew 320 000,00 PLN
320 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Realizacja robót budowlanych 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada doposażenie placu zabaw przy ul. Fredry oraz nasadzenie kilku nowych drzew zapewniających cień w słoneczne dni. Realizacja zadania uatrakcyjni plac zabaw, a nowe nasadzenia drzew pozwolą na bezpieczne spędzanie czasu wraz z dziećmi na placu zabaw, bez narażania się na silne działanie promieni słonecznych.
powrót