Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 17 NR 47:

Dzień Seniora w Dzielnicy XVII

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 17 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Lokalizacja najlepiej w centrum Dzielnicy np. w Parku Zielony Jar lub obok Centrum Aktywności Seniora na os. Na Stoku 1

Opis projektu

W ramach projektu zostanie zorganizowany Dzień Seniora Dzielnicy XVII. Będzie on zawierał szereg atrakcji. W ramach Dnia Seniora można zorganizować np. punkty bezpłatnych porad i konsultacji dla osób starszych, występy artystyczne, pokazy, stoiska informacyjno - doradcze i wiele wiele innych. Takie Święto mogłoby się odbyć na placu przed Centrum Aktywności Seniora na os. Na Stoku 1. Dzięki temu ten plac, który jest w centrum Dzielnicy XVII ożyje. Seniorzy zyskają swoje święto i możliwość pokazania swojej działalności np. artystycznej. Będzie to także bardzo dobra okazja do integracji między pokoleniami.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Seniorzy stanowią coraz liczniejszą grupę społeczną. W Dzielnicy XVII poza Centrum Aktywności Seniora nie ma przygotowanej dla nich oferty. Takie Święto byłoby dla nich szansą na pokazanie, że mają energię, chce im się działać i mogę wiele zaproponować. To także szansa na wzmacnianie więzi sąsiedzkich i między pokoleniami.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Organizacja Dnia Seniora Koszt przygotowania stanowisk, organizacji, przygotowania atrakcji, zapewnienia bezpieczeństwa, sprzątania, promocji wydarzenia itp. 30 000,00 PLN
30 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Organizacja Dnia Seniora Organizacja Dnia Seniora Lato 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Integracja seniorów z dzielnicy XVII
powrót