Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - 2 NR 23:

Baw się i śmiej

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 2 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Plac zabawy przy Szkole Podstawowej nr 39 im. Bartosza Głowackiego, ul. Jachowicza 5, 31-564 Kraków

Opis projektu

Przy Szkole Podstawowej nr 39 obecnie funkcjonuje ogólnodostępny mini plac zabawy, który składa się z

  1. dwóch ławek do siedzenia
  2. trzech huśtawek równoważnikowych dla dwójki dzieci
  3. zjeżdżalni
  4. wieży pajęczej do wspinania. 
Na terenie szkoły znajduje się również boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę. Z placu szkoły mogą korzystać wszyscy mieszkańcy dzielnicy, a także miasta Krakowa. Różnorodna oferta miejsca sprawia, że w godzinach popołudniowych oraz w weekendy zagląda tam wiele osób i spędza swój czas wolny w aktywny sposób. Przychodzą rodzice z dziećmi, młodzież, a także osoby starsze. 
Z wyżej wymienionych rzeczy w czasie przerw, lekcji wychowania fizycznego oraz pobytu na świetlicy korzystają  również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39. 
Rozbudowa ogólnodostępnego przyszkolnego parku rekreacyjnego jest potrzebna społeczności dzielnicy, gdyż z roku na rok przybywa jego beneficjentów. W planie rozbudowy skupimy się na poszerzeniu atrakcji znajdujących się na placu zabaw poprzez umieszczenie huśtawki podwójnej, która umożliwi dzieciom samodzielne huśtanie się. Kolejnym elementem jest zestaw wspinaczkowy poprzez który można trenować swoją wytrzymałość, ale także poprawiać motorykę dużą u dzieci i młodzieży. Do rozbudowy placu zabaw użyjemy również zestawu pomostów umożliwiających poprawienie umiejętności utrzymywania równowagi. Każdy z tych elementów można wykorzystywać do zabawy oraz pracy terapeutycznej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Stworzenie dzieciom, młodzieży i dorosłym miejsca do aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu, a także oddziaływań terapeutycznych. 
Teren Szkoły Podstawowej nr 39 doskonale nadaje się na miejsce realizacji prezentowanego projektu. Na jej obszarze znajduje się już kilka obiektów tworzących (wielofunkcyjny) plac zabaw. Dołączenie do nich nowych konstrukcji niewątpliwie zwiększyłoby atrakcyjność przyszkolnej przestrzeni, z której mogliby korzystać nie tylko uczniowie, ale i dorośli (zwłaszcza mieszkańcy okolicy). 
Projekt “Baw się i śmiej” stanowiłby alternatywę dla stacjonarnego trybu życia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Warto dodać, że ze względu na zastosowanie certyfikowanych elementów i ich odpowiednią konstrukcję/połączenie, może on być miejscem realizacji różnego rodzaju form ruchowego usprawniania i terapii dzieci oraz dorosłych. 
Szkoła Podstawowa nr 39 cieszy się ogromnym zainteresowaniem - co przekłada się na wzrost liczby klas oraz ich liczebności. Dzieci i młodzież potrzebują przestrzeni, w której mogłyby w bezpieczny i interesujący dla nich sposób spędzać czas. 

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja Opracowanie dokumentacji 7 231,85 PLN
Montaż 4 129,71 PLN
Zestaw wspinaczkowy stal ocynkowana - wkopane w ziemię oraz zabetowane 10 163,00 PLN
Huśtawka wahadłowa nierdzewna podwójna stal nierdzewna - wkopane w ziemię oraz zabetowane 10 802,38 PLN
Zestaw pomostów stal ocynkowana - wkopane w ziemię oraz zabetowane 6 566,06 PLN
Transport Szczodre - Kraków 1 107,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zamontowanie sprzętu Przyjazd firmy i zamontowanie sprzętu. styczeń - czerwiec
Dokumentacja Opracowanie dokumentacji styczeń-marzec

Galeria

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót