Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 3 NR 44:

Bee Happy

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 3 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Reduta

Opis projektu

Organizacja międzypokoleniowych spotkań poświęconych życiu pszczół i owadów zapylających w postaci wykładów, spacerów tematycznych oraz warsztatów praktycznych na terenie Parku Reduta oraz innych miejsc w Dzielnicy III. W trakcie 4 miesięcy uczestnicy poznają cykl życia pszczoły miodnej oraz innych zapylaczy, dowiedzą się czy miejski miód jest zdrowy, nauczą się rozpoznawać rośliny i krzewy miododajne oraz wezmą udział w warsztatach (wysiew roślin miododajnych, degustacja miodu, wyrób produktów z materiałów pszczelich). Projekt przewiduje organizację 8 spotkań  w terminie maj-sierpień 2022. W przypadku braku możliwości organizacji zajęć na terenie Parku Reduta, projekt będzie realizowany w innym, odpowiednim miejscu na terenie Prądnika Czerwonego. Spotkania dostosowane będą do aktualnych zasad i ograniczeń związanych z pandemią. 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt pragnie zwrócić uwagę mieszkańców na rolę pszczół oraz innych zapylaczy w środowisku miejskim, a także uwrażliwić na postępujące zagrożenia środowiskowe. Ponadto celem projektu jest zachęcenie uczestników do angażowania się w działania proekologiczne oraz przedstawienie możliwości ochronny tych niezwykle cennych owadów, na terenach miejskich. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Warsztaty Organizacja 8 spotkań (każdy ok. 3 h zegarowych, zależnie od możliwości) oraz zapewnienie produktów pszczelich do prac warsztatowych oraz degustacji, materiały reklamowe, promocja w mediach społecznościowych 20 000,00 PLN
20 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wybór realizatora warsztatów Przygotowanie planu warsztatów, wyłonienie realizatora I-II kwartał 2022
Promocja Promocja i rekrutacja uczestników projektu I-III kwartał 2022
Realizacja warsztatów Organizacja 8 warsztatów dla mieszkańców w terminie maj-sierpień 2022 II-III kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada organizacje spotkań, warsztatów i spacerów tematycznych poświęconych życiu pszczół i innych owadów zapylających. Projekt będzie realizowany na terenie parku Reduta lub innych lokalizacjach na terenie Dzielnicy III. Realizacja projektu pozwoli na zwrócenie uwagi Mieszkańców na rolę pszczół w środowisku miejskim oraz zachęci uczestników warsztatów do angażowania się w działania proekologiczne i ochronę owadów zapylających.
powrót