Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 171:

Edukacja i samorządność pod flagą UE

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Wszystkie placówki oświatowe prowadzone przez Miasto Kraków https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=27316

Dodatkowe lokalizacje: Adresy 315 lokalizacji, związanych z edukacją, podane są w załącznikach w formie PDF. Dodatkowe 235 lokalizacji, związanych z samorządami - zgodnie z dyspozycjami Rad Dzielnicowych.

Opis projektu

Należy zakupić flagi Unii Europejskiej wraz z drzewcami i dostarczyć je do wszystkich samorządowych - przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, poradni, Domów Kultury, obiektów sportowych, schronisk młodzieżowych, burs itp. - Zgodnie z 315 adresami w załącznikach PDF. Oprócz tego należy zakupić 235 flag z drzewcami do innych placówek samorządowych, w szczególności do lokali wyborczych. Łącznie należy zakupić 550 flag.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wizje lokalne w Krakowie pokazują, że bardzo niewiele w/w placówek związanych z oświatą, wywiesza na zewnątrz flagi UE. Obserwacje z innych państw członkowskich UE, pokazują, że takie flagi na elewacjach są tam sprawą oczywistą. Powinniśmy zadbać o to, aby nasza młodzież rozumiała, że jesteśmy częścią większej całości, której humanitarne i humanistyczne wartości są godne szacunku i korzystne dla rozwoju Polski. Oprócz tego obserwacja lokali samorządowych i lokali wyborczych wykazała, że w bardzo niewielu były i są flagi UE. - To jest sprzeczne z europejskimi standardami i należy to naprawić.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Flaga x 550 szt Niebieska tkanina z nadrukowanym żółtymi gwiazdkami, dostosowana do drzewca, wymiar ok 150 x 94 cm, cena 1 szt 32,30 zł 19 500,00 PLN
drzewce do flag x 550 szt drążek drewniany lub plastikowy dł ok 180 cm, cena 1 szt 10 zł 5 500,00 PLN
Koszt transportu x 550 lokalizacji Rozwiezienie flag z drzewcami do wszystkich placówek na terenie Krakowa (oraz wysyłka pocztą w kilka miejsc poza miastem) 315 x 10 zł 5 500,00 PLN
30 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przetarg na dostawę 550 flag i drzewców Przetarg na dostawę flag i drzewców i wybór optymalnych produktów na podst. próbek. styczeń 2022
Zmagazynowanie 550 flag i drzewców Obsługa magazynowa w obiekcie UMK z przekazaniem do dalszego transportu luty 2022
Dostarczenie 550 flag i drzewców do placówek Dostawa przy pomocy np. taksówek bagażowych marzec-kwiecień 2022

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Wykorzystując wiedzę z kontaktów z siedzibami Obwodowych Komisji Wyborczych, które w 90-ciu procentach są organizowane w placówkach samorządowych, potwierdzam potrzeby tych placówek w wyposażenie we flagi. Dotychczasową praktyką było umieszczanie na siedzibach OKW, głównie flag państwowych. Niemniej jednak propozycja promocji i propagowania symboli unijnych jest zasadna. Istotną kwestią jest zachowanie wymogów dotyczących wielkości a przede wszystkim proporcji flag, które muszą wynikać ze stosunku długości do szerokości i wyrażać się proporcją 8:5. Zatem jeżeli 150 centymetrów długości, to 94 centymetry szerokości.
powrót