Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 56:

PARK ŁOKIETKA II

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Miejsce realizacji projektu to działka nr 810/5 znajdująca się na końcu ulicy Skotnica w Krakowie. Teren ten stanowi część korytarza przewietrzania miasta i jest otoczony 200 hektarami terenów zielonych, które określa plan Tonie – Łąki.

Opis projektu


Dla mieszkańców Prądnika Białego, tworzymy wyjątkowe miejsce.
Bezpieczny i rozbudowany obiekt wielofunkcyjny, w którym - poprzez gry i zabawy - dzieci i młodzież rozwijać się będą zarówno fizycznie i emocjonalnie.

Idealnym do tego miejscem jest teren zielony, położony w naturalnym środowisku i z dala od miejskiego zgiełku, jednak
dobrze skomunikowany w Naszej Dzielnicy IV.

 
W ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, dzięki Państwa głosom udało się rozpocząć realizację budowy placu zabaw o powierzchni 800 mkw.
 
Obecnie pracujemy nad następnym etapem, który obejmuje wykonanie boiska wielofunkcyjnego oświetlonego oraz niezbędnej infrastruktury towarzyszącej.

Przedmiotem inwestycji jest budowa wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 40x20 metrów, montaż konstrukcji stalowych do powieszenia koszy, bramek i konstrukcji dla powieszenia siatki do gry w siatkówkę wraz z ogrodzeniem, na całym obwodzie boiska, o wysokości 4m z furtką i bramą wjazdową.

UZASADNIENIE PROJEKTU


W tej części Białego Prądnika brakuje wystarczającej ilości obiektów rekreacyjnych, w tym boisk wielofunkcyjnych i dużych placów zabaw znajdujących się w tak naturalnym otoczeniu, który izoluje od negatywnych wpływów wielkomiejskiego zgiełku i zanieczyszczonego, krakowskiego powietrza. 

W poszukiwaniu tego typu obiektów rekreacyjnych, okoliczni mieszkańcy zdani są na ich poszukiwania w odległych, często położonych bardzo blisko ulic i hałasu, miejsc.
Jazda w daleko położone lokalizacje, zamiast relaksu, może powodować stres, nie tylko u opiekuna, ale również u Naszych Kochanych.

Mamy nadzieję, że budowa tego typu obiektu, spowoduje dalszy rozwój tego miejsca, tak aby w przyszłości stanowiło ono ośrodek
wypoczynkowo – rekreacyjny
, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla starszych i aktywnych sportowo mieszkańców okolic.

Obecnie uchwalone plany zagospodarowania przestrzennego spowodują znaczny przyrost liczby mieszkańców, w i tak już znacznie zaludnionej dzielnicy Prądnik Biały.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej dzielnicy, a przede wszystkim wielodzietnych rodzin, powstał pomysł realizacji, tego jakże niezbędnego obiektu rekreacyjnego, który nie tylko pozwoli rozwijać się fizycznie naszym najmłodszym, ale pozwoli również na zbudowanie lub utrwalenie relacji i więzi pomiędzy okolicznymi mieszkańcami.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Boisko wielofunkcyjne Wymiary boiska 40x20m 540 000,00 PLN
Oświetlenie boiska wielofunkcyjnego 6 masztów oświetleniowych LED 60 000,00 PLN
Kosz na śmieci 1 sztuka 1 500,00 PLN
Ścieżka 80m2 20 000,00 PLN
621 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projektowanie Opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę 2022
wykonanie Realizacja projektu boiska wielofunkcyjnego 2022

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót