Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 6 NR 28:

Śladem Młynówki Królewskiej, metr po metrze, krok po kroku

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 6 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Wzdłuż ulicy Filtrowej

Opis projektu

Projekt przewiduje przedłużenie ciągu pieszego w Parku Młynówka Królewska wzdłuż ul. Filtrowej wraz z budową oświetlenia i remontem istniejącego chodnika wraz z mostkiem łączącego ul. Filtrową i ul. Zygmunta Starego ;postawienie 4 sztuk ławek.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Park Młynówka Królewska łączy centrum Krakowa z naszą dzielnicą.

Doceniają go Krakowianie, mieszkańcy Bronowic i turyści. Obecnie chodnik prowadzi jedynie do bramy ogrodzonego osiedla "Lazurowy Park". Chcielibyśmy, aby  chodnik poprowadzić w okolicy korony wałów Młynówki, jak najmniej ingerując w starodrzew, bez zaburzania strefy ciszy i spokoju.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wykonanie dokumentacji projektowej Wykonanie dokumentacji projektowej 60 000,00 PLN
Realizacja zadania Budowa ciągu pieszego na odcinku od wjazdu do bloków 1 - 1C do bramy Zakładu Uzdatniania Wody wraz z budową nowego oświetlenia, remont chodnika , postawienie 4 szt.ławek 551 000,00 PLN
611 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie dokumentacji projektowej Wykonanie dokumentacji projektowej I-IV kw.2022
Realizacja projektu Budowa ciągu pieszego z budową nowego oświetlenia + remont chodnika;postawienie 4 ławek I-IV kw.2023 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Ciąg Młynówka Królewska jest bardzo licznie uczęszczanym traktem spacerowo – rowerowym prowadzącym do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Służy nie tylko okolicznym mieszkańcom ale również mieszkańcom całego Krakowa i turystom. Wykonanie nowego oświetlonego ciągu pieszego wzdłuż ul. Filtrowej oraz remont mostku i chodnika zwiększy atrakcyjność tego terenu. Zaproponowana inwestycja przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury w przedmiotowej lokalizacji, zwiększy bezpieczeństwo i komfort użytkowników ciągu spacerowego: pieszych i rowerzystów.
powrót