Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 6 NR 27:

OŚWIETLENIE NA UL. W. TETMAJERA

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 6 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul W. Tetmajera

Dodatkowe lokalizacje: ul. W. Tetmajera

Opis projektu

Budowa oświetlenia ulicznego na odcinku od ul.Truszkowskiego do ronda w rejonie ul.Peipera jest fragmentem budowy niezbędnej infrastruktury w tym miejscu. Obecnie na w/w odcinku ulicy nie ma pobocza ani chodnika - jest bardzo niebezpiecznie. Niestety realizacja budowy chodnika przekracza możliwości budżetu obywatelskiego

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja tej inwestycji w sposób znaczący wpłynie na bezpieczeństwo pieszych poruszających się tym odcinkiem ulicy. Są oni tutaj szczególnie narażeni, ponieważ na tym odcinku nie ma pobocza ani chodnika i piesi są zmuszeni do poruszania się jezdnią. Dodatkowym aspektem wpływającym na obniżenie bezpieczeństwa jest położenie tego miejsca pomiędzy dwoma oświetlonymi fragmentami ul.Tetmajera i kierowcy zwracają uwagę na dodatkowe ograniczenie widzenia zanim ich wzrok dostosuje się do nagłego braku oświetlenia. Obecnie rozpoczyna się realizacja Parku Leśnego Tetmajera a sąsiednie tereny podlegają bardzo dynamicznej zabudowie co spowoduje zwiększenie ilości osób poruszających się pieszo w tym rejonie.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wykonanie dokumentacji projektowej Wykonanie dokumentacji projektowej 15 000,00 PLN
Szacunkowy koszt budowy oświetlenia Szacunkowy koszt budowy oświetlenia 281 000,00 PLN
296 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie dokumentacji projektowej Wykonanie dokumentacji projektowej II-IV kw.2022 r.
Realizacja Budowa oświetlenia I-II kw. 2023 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę oświetlenia ulicy Tetmajera na odcinku od ul. Truszkowskiego do ronda w rejonie ul. Peipera. Ulica Tetmajera nie posiada na tym odcinku chodnika. Budowa oświetlenia poprawi bezpieczeństwo i komfort pieszych i pojazdów. Przyczyni się również do poprawy infrastruktury miejskiej i ułatwi z niej korzystanie.
powrót