Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 4 NR 59:

Białoprądnicki SKATEPOINT

Projekt odrzucony: W części wschodniej działki obowiązuje MPZP "Prądnik czerwony"; Teren ZP (publiczna zieleń urządzona) - należy zachować min. 70% pow. biologicznoczynnej. Pozostała do wykorzystania powierzchnia, jest w opinii Jednostki nie wystarczająca do budowy skatepointu. Zgodnie z opinią ZZM - istniejące boisko należy zachować. W części zachodniej obowiązuje MPZP " Linia tramwajowa Krowodrza Górka". Należy uwzględnić przebieg trasy tramwajowej oraz realizację rurociągu zasilającego z sieci osiedla w rejonie "Clepardii" i Mackiweicza oraz art. 40 warunków technicznych, który określa min. odległość miejsc rekreacyjnych: 10m od linii rozgraniczających ulicę (...) . Ponadto Zarząd Infrastruktury Sportowej rozpisał postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji projektowej m.in dla budowy hali z urządzeniami dla skateowców na bezpośrednio przylegającym terenie "Clepardii".

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 4 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: działka nr 670/3, nazwa jednostki: Krowodrza, obręb ewidencyjny: K-43 (ul. Pachońskiego, obok wejścia na kemping Clepardia)

Opis projektu

Celem projektu jest budowa mini skateparku (skatepointu) na terenie dzielnicy Prądnik Biały, w okolicy Parku Kościuszki, od strony ul. Pachońskiego (obok wjazdu na camping "Clepardia") na terenie działki nr 670/3, ob. 43 Krowodrza. Skatepoint służyć będzie do jazdy na rolkach, hulajnodze lub rowerze tzw. BMX.

 
Z założenia skatepoint ma być obiektem otwartym i ogólnodostępnym dla mieszkańców oraz turystów. Szczegółowy zakres projektu (w tym szczegółowy dobór urządzeń) zostanie określony podczas spotkania konsultacyjnego, na które zostaną zaproszeni potencjalni użytkownicy tego miejsca, zainteresowani skateboardingiem.

UZASADNIENIE PROJEKTU

5 lipca 2018 r. Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę nr CVII/2768/18 w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w  zakresie ustanowienia Programu budowy skateparków w każdej dzielnicy. Zgodnie z rekomendacjami, zawartymi w Uchwale, w każdej dzielnicy do 2023 r. miały powstać 2 skateparki w zasięgu 20 min. jazdy na hulajnodze/rolkach/deskorolce. Jedna w proponowanych lokalizacji dla skateparku na Prądniku Białym to okolice Parku Kościuszki.  Wobec braku terenów gminnych, przeznaczonych pod rekreację - wskazana działka, na której znajduje się nieużywane boisko do gry w koszykówkę (na bazie którego powstał by skatepark), wydaje się sensowną propozycją:  https://goo.gl/maps/Wy5Mb3EBGwva4yRz7

Trwająca od roku pandemia pokazała, że outdoorowa ("pod chmurką") aktywność fizyczna jest istotną potrzebą wielu osób, także na poziomie lokalnym. Dodatkowo nie do przecenienia jest potrzeba profilaktyki zdrowotnej (w tym aktywności ruchowej) w przypadku dzieci i młodzieży. W tej części dzielnicy Prądnik Biały brakuje miejsc do rekreacji dla starszych dzieci i młodzieży - miejsc, które byłyby zlokalizowane "w zasięgu ręki", do których dzieci mogą dotrzeć samodzielnie, bez korzystania z opieki rodziców. Mimo, że zaraz obok znajduje się teren KS Clepardia nie oferuje on lokalnym amatorom sportu wielu możliwości (działa tu szkółka oraz klub piłkarski oraz odkryty basen, czynny podczas dwóch letnich miesięcy w ciągu roku). Skatepoint będzie także miejscem integracji lokalnej społeczności.
Uwagi: dopuszcza się realizację projektu w trybie dwuletnim, gdyby względy, dotyczące np. opracowania dokumentacji projektowej tego wymagały.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
opracowanie koncepcji oraz wykonanie projektu (na podstawie wytycznych z konsultacji) opracowanie dokumentacji projektowej 30 000,00 PLN
opracowanie koncepcji oraz wykonanie realizacja 470 000,00 PLN
500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
przygotowanie i realizacja konsultacji społecznych przygotowanie i realizacja konsultacji społecznych I kwartał 2022
przygotowanie koncepcji (na podstawie wyników konsultacji) przygotowanie koncepcji (na podstawie wyników konsultacji) II kwartał 2022
realizacja projektu realizacja III-IV kwartał 2022

Galeria

Załączniki

powrót