Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 206:

Stanąć na łapy - miejscy behawioryści

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rybna 3

Opis projektu

Projekt ma na celu sfinansowanie zajęć z behawiorystami dla zainteresowanych mieszkańców miasta, którzy zdecydowali się na adopcję psa z Krakowskiego schroniska lub fundacji działającej na terenie miasta lub mają pupila, które takiej pomocy potrzebuje. Część psów ze względu na traumatyczne przeżycia przejawia zachowania, utrudniające jemu i jego opiekunom normalne funkcjonowanie. Ze względu na aktualnie trwającą budowę wybiegów przy schronisku na ulicy rybnej dobrym pomysłem wydaje się stworzenie stanowisk dla behawiorystów, którzy mogli by zapewniać darmową pomoc w przypadku zwierząt sprawiających problemy. 

 
O jakich dokładnie zachowaniach mowa? Behawioryzm psów pozwala na poradzenie sobie między innymi z zachowaniami agresywnymi  w stosunku do ludzi, jak i innych psów. Behawiorysta pomaga przywrócić i zbudować prawidłową komunikację między dwiema stronami – psem oraz jego właścicielem. Wśród najczęstszych problemów, z jakimi spotykają się behawioryści, znajdują się: nerwowe szczekanie psa, załatwianie się domu, lęk przed zostaniem samemu w domu czy zbyt silna agresja. 
 
Zapewnienie ogólnodostępnych behawiorystów pozwali na stworzenie metod ratunku dla zwierząt, które w innym przypadku zostałyby oddane do schroniska. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zapewnienie stanowisk miejskich behawiorystów może pomóc w zredukowaniu liczby zwierząt trafiających do schronisk, zachęcić mieszkańców do adopcji, a także pomóc osobom, które ze względu na sytuację finansową nie mogą pozwolić sobie na profesjonalną i często bardzo drogą pomoc. Dodatkowo zwiększenie świadomości społecznej problemu korzystnie wpłynie na sytuację zwierząt, szczególnie takich, w których wypadku właściciele niewiedzą nadziei. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Behawioryści Usługi behawiorystów zwierzęcych 60 000,00 PLN
Promocja Promocja w lokalnych mediach 5 000,00 PLN
65 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zatrudnienie behawiorystów Wyłonienie behawiorystów 1 kwartał 2022
Promocja oraz telefon do zgłoszeń Rozpoczęcia akcji 2-3 kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zapewnienie terapii behawioralnej dla zwierząt z problemami z terenu miasta Krakowa może pozwolić na zredukowanie liczby trafiających do Schroniska zwierząt.
powrót