Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 2 NR 30:

Milonga na Mogilskim - edycja 3

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 2 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: rondo Mogilskie

Opis projektu

Projekt „Milonga na Mogilskim” ma na celu ożywienie kulturalne martwej przestrzeni ronda Mogilskiego. Organizowane co tydzień w sobotnie, sierpniowe wieczory milongi połączone z nauką tanga i muzyką na żywo pozwolą wykorzystać potencjał miejsca które służyło dotychczas tylko jako centrum przesiadkowe. Osoby chętne skorzystają z wiedzy wykwalifikowanych instruktorów, potańczą w rytm tanga lub przystaną i posłuchają granej na żywo muzyki. Projekt miał już dwie odsłony w 2016 r. i 2019 r.
 
 
https://youtu.be/s7uMtTHLXWo
 
Na potrzeby projektu wykorzystana zostanie istniejąca infrastruktura znajdująca się na rondzie Mogilskim.  Osoby wykonujące muzykę na żywo będę znajdować się na podeście, który umieszczony jest na ruinach fortu. Tam też zostanie umieszczony sprzęt nagłośnieniowy. „Parkiet taneczny” zostanie umieszczony na płycie dolnego poziomu ronda Mogilskiego. Każda milonga z zaplanowanych czterech będzie trwała trzy godziny i dzieliła się na dwie części: pierwszą - godzinną - z instruktażem podstawowych kroków i drugą z regularną milongą. Powyższa formuła zdała egzamin podczas milong organizowanych w ramach zadań budżetu obywatelskiego w 2016 i 2019 r., które cieszyły się dużą frekwencją.
 
https://www.youtube.com/watch?v=A-sLS36md-0&t=64s

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt pomoże w ożywieniu olbrzymiej i niewykorzystanej dotychczas na cele kulturalne przestrzeni, a także zainicjować powstanie dzielnicowego centrum, którego dotychczas Grzegórzki nie miały. Intencją „Milongi na Mogilskim” jest nie tylko dostarczenie darmowej i ogólnodostępnej nauki tańca i obcowania z muzyką, ale również zainspirowanie kolejnych inicjatyw, które pozwolą wspomnianej przestrzeni ożyć i służyć  mieszkańcom do innych funkcji niż tylko centrum przesiadkowe.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
realizacja milongi, w tym: zapewnienie parkietu do tańca, z montażem i demontażem, zapewnienie nauczycieli tanga, dj-a grajacego do lekcji tanga zespołu muzycznego do milongi, nagłośnienia, oświetlenia, energii elektrycznej, kosztów logistycznych i promocji wydarzenia Zawarcie umów 70 880,00 PLN
70 880,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zawarcie umów Zawarcie umów ze wszystkimi podwykonawcami projektu IV 2022
Tańczymy 4 milongi VIII 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Organizacja wydarzenia tanecznego - w niecodziennej dla niego scenerii - jest świetnym pomysłem na zwrócenie uwagi na to, jak kultura obecna jest w naszym codziennym życiu i codziennych aktywnościach. Dodatkowo wspólna lekcja tańca i następująca bezpośrednio po niej milonga, są doskonałym działaniem integrującym lokalną społeczność, stwarzającym szansę na lepsze poznanie się a w perspektywie kolejne, animujące przestrzeń dzielnicy, projekty sąsiedzkie.
powrót